11:20

1402/01/09

گرانی موجود نتیجه عوامل خارجی و داخلی است

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان املش درخطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه درسفارش به تقوای الهی و تقوای تبیین اشاره داشت وضمن تبریک هفته قوه قضائیه و با گرامیداشت یادو خاطره همه شهیدان والامقام ایران بویژه شهید بهشتی افزود:شهید بهشتی انسانی بزرگ بودند که واقعا استقامت کردند.

وی افزود:رئیس جمهور وقت مانند یک انسان وشاگرد تراز اول حضرت امام خمینی(ره)در قوه قضاییه مردانه ایستاده با تقوای بی نظیرش قوه قضائیه را احیاء کرد.

خطیب جمعه املش در ادامه به عوامل گرانی های کالا ها اشاره داشت و افزود:عوامل خارجی و داخلی در گرانی ها بسیار تاثیر گذار است که عوامل خارجی تحریم ظالمانه استکبار جهانی از نظر اقتصادی،کشتیرانی،صدور نفت،انرژی هسته ای، ۵+1،آثار و طبعات به جای مانده جهانی کرونا که هم اقتصاد جهان را فلج کرد.

وی اضافه کرد:کمبود کالاهای اساسی در اثره خشکسالی جهانی ،کمبود کالاهای اساسی در جنگ اکراین که ۸۰درصدافزایش گندم در جنگ اکراین و روسیه بوده است و توطئه دشمن در طلا و دلار باعث تورم در بازار و ضربه زدن دولت وافزایش کالا را در برخواهد شد.

امام جمعه املش همچنین ساختار معیوب اقتصاد ایران از دولت های گذشته،کم کاری و سیاست های اشتباه دولت قبل با ارز۴۲۰۰تومانی از عوامل داخلی گرانی کالا ها است.

رنجبر امام جمعه شهرستان املش در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اساتید و نخبگان اشاره کرد و افزود:ایشان فرمودند هرکسی مردم را از آينده ناامید کند برای دشمن کار میکندچه بداند چه ندارد،هرکسی ایمان مردم را تضعیف میکند به سود دشمن کار میکند چه بداند چه نداند،هرکسی مردم را نسبت به فعالیت و تلاش دولت بی اعتماد و بدبین کند به سود دشمن کار کرده است چه بداند چه نداند.

وی در پایان به هفته مواد مخدر و قدر دانی از عوامل نیروی انتظامی، سپاه و بسیج افزود:بهترین راه مبارزه با مواد مخدر پدر و مادر،خانواده،صدا و سیما،ورزش،اشغال،ازدواج برای جوانان است که دشمن در این موردنیز وارد شده است و سن اعتیاد جوانان را پایین می آوردو همه باید دست در دست هم دهیم تا نگذاریم دشمن بیش از این مداخله کند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *