21:40

1402/12/11

کمک بلاعوض و تسهیلات کم بهره به سیل زدگان

رئیس ستاد بحران کشور  از پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات کم بهره به سیل زدگان  اخیر خبر داد.

 

 

اسماعیل نجار صبح امروز در بازدید از منطقه سیل زده شهرستان رودسر و املش در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز گفت: میزان خسارت در مناطق سیل زده هم اکنون در حال ارزیابی است که بخشی از آن را به صورت کمک بلاعوض و بخشی دیگر را به عنوان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می کند.

 

 

وی با بیان خسارات زیاد  سیل اخیر در دو استان گیلان و مازندران افزود: حدود 700 میلیارد تومان که برآور اولیه به ما داده اند که به غیر از استان های مازندران و گیلان  استان های دیگر هم هست که باید به ما برآورد های اولیه را بدهند. ولی به هر جهت این در دستور العمل قرار می گیرد

 

نجار تصریح کرد: در این راستا برای روستاییان خسارات دیده  35 میلیون تومان تسهیلات با  10 میلیون کمک بلاعوض، و برای شهر 50 میلیون تومان تسهیلات با 11 میلیون کمک بلاعوض و برای تعمیرات چیزی حدود 15 میلیون به دولت پیشنهاد دادیم

 

رئیس ستاد بحران کشور در رابطه با مسئله ریزگرد ها در جنوب کشور گفت: دولت مسئولیت این کار را به سازمان محیط زیست داده و تقریبا چند دستگاه متولی این کار هستند اول خود سازمان جنگل ها و مراتع کشور ومحیط زیست و استانداری ها و نهایت بر میگردد به تغییر اقلیمی که اتفاق افتاده و گرم شدن 7/1 درجه سانتی گراد زمین و در مقابل این بارش هایی که مشاهده می کنید و کمبود بارش و آبی در سال های گذشته واین سال داشتیم! 33 میلیمتر بلند مدت در سال زراعی گذشته با کاهش نزولات آسمانی رو به رو بودیم.

 

نجار بیان داشت:  برداشت سفره های زیر زمینی این مشکلا ت را دو چندان کرده که به دنبال بیابان زایی که داریم فرو نشست زمین هم داریم! و اعتباراتی که برای این کار اعتبارات قابل توجهی صورت گرفته که مبلغ رو به طور کامل به خاطر ندارم که بیشتر از 40 یا 50 میلیار تومان هست که در یک بخش در حال کار کردن هستند.

عکس و خبر : ابوالفضل شکری

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *