08:20

1402/09/18

کدام یک از بزرگان کاندیدای خبرگان رهبری در گیلان می شوند؟!

ضمن پوزش ازهمه ی بزرگانی که در ذیل این مرقومه نام مبارک شان به عنوان کاندیداهای احتمالی آورده شده و همچنین پوزش از بزرگانی که قصد ورود به انتخابات مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه گیلان را درسر دارند ولی ما ازآن بی اطلاع هستیم .

خبرگان2-300x240 به گزارش صبح رانکوه، با نزدیک شدن به نیمه دوم سال ۹۳ آرام آرام رفت و آمدهای بزرگان به گیلان و برخی علمای بزرگوار گیلانی به تهران، قم و مشهد کم کم صدای شکل گیری اجتماعات بزرگان و تصمیم سازی بر روی کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری شنیده می شود که  واضح و آشکار است که جایگاه مجلس خبرگان رهبری، هم از اهمیت بالایی برخوردار است و هم در دوره پیش رو از حساسیت خاصی.

سنگ اندازی دشمنان درطول تاریخ به سوی مراکز مهم معنوی و اسلامی بخصوص حوزه های دینی برکسی پوشیده نیست. در دوران کنونی بویژه بعد پیروزی انقلاب  اسلامی و بخصوص بعد حوادث فتنه ۸۸ این سنگ اندازی ها بیشتر و چشم طمع دشمنان نیز حساس ترشده است که در این بین روحانیت معزز «ولایی» بیشتر در تیر رس دشمنان قرار دارند .

نگارنده دراین مقاله قصد نگارش ضرورت ها و اهمیت جایگاه خبرگان رهبری را ندارد که خود اعتراف دارد که قلم ناچیزش توانایی آن را از کف داده و به نظاره ی نگارش ها و قلم های مومنین و مطلعین چشم دوخته است تا کسب فیض برد و بهره ای.

…با این همه برآن شدیم تا فرازی از رفت و آمدها و گمانه زنی های (تا امروز) بزرگان در ارتباط با کاندیداهای آینده مجلس خبرگان رهبری را بدون هیچ گرایشی در زیر بیاوریم.

اسامی / حضرات آیات  و حجج اسلام …

زین العابدین قربانی/لاهیجان

مختارامینیان /آستانه اشرفیه

عبدالله خائفی/انزلی

رضا رمضانی/رشت

رسول فلاحتی/ صومعه سرا

عباس محفوظی/رودسر

علی سائلی/رشت

فرخ عبدی/رشت

سیدعلی میرحسینی اشکوری/رودسر

ولی قربانی /فومن

حمید ترابی/رودسر

اسامی برخی از این بزرگان در حالی مطرح می شود که بنطر می رسد در کارنامه خود شرایط لازم را نداشته باشند اگر چه همه ی بزرگان مطرح شده ؛ دارای وزن و صاحب آثارند.

اگر بپذیریم که حضرات آیات امینیان و محفوظی به دلایل کهولت سن قصد آمدن درانتخابات آتی مجلس خبرگان را نداشته باشند (براساس شنیده ها) آنگاه باید منتظرماند که پس ازبررسی های لازم توسط دستگاههای ذیربط ؛جامعتین( جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارزتهران)چه کسانی رادرلیست خودقرارخواهند داد .
/احرار گیل

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *