مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: سامانه سرد و بارشی از عصر امروز وارد استان می‌شود و دمای هوا تا ۱۵ درجه خنک‌تر خواهد شد.       به گزارش رانکوه نیوز، محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه سرد و بارشی از عصر امروز وارد استان می‌شود که به تدریج موجب کاهش […]

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: سامانه سرد و بارشی از عصر امروز وارد استان می‌شود و دمای هوا تا ۱۵ درجه خنک‌تر خواهد شد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه سرد و بارشی از عصر امروز وارد استان می‌شود که به تدریج موجب کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوا نیز خواهد شد.

 

 

او، با اشاره به اینکه این سامانه بارشی تا اواسط هفته در گیلان فعال است، افزود: بر این اساس پاییز در گیلان، سرد و بارانی آغاز خواهد شد.

 

 

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: در این مدت بارش باران، وزش باد و رعد و برق از مهم‌ترین پدیده‌های جوی خواهد بود.

 

 

محمد دادرس، به نامناسب بودن دریا برای شنا و فعالیت های دریایی اشاره کرد و افزود: در روز آینده، دریای خزر  با ارتفاع موج حدود ۲ متر برای فعالیت‌های دریانوردی و شنا نامناسب است.

 

 

او تصریح کرد: با توجه به شدت بارش‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد و شهروندان از قرار گرفتن در این مسیر‌ها خودداری کرده و بهره برداران بخش کشاورزی هم تمهیدات پیشگیرانه را در این زمینه اعمال کنند.