اختصاصی/ امام جمعه شهرستان املش در چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان املش با موضوع بررسی و تبادل کمی وکیفی محافل ملی و مذهبی با اشاره به تذکر مقام رهبری در باره ولنگاری فرهنگی کشور گفت : اگر مسولین کشور در حوزه فرهنگی اقدامات لازم را داشتند به اینجا نمی رسیدیم.     به گزارش […]

اختصاصی/ امام جمعه شهرستان املش در چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان املش با موضوع بررسی و تبادل کمی وکیفی محافل ملی و مذهبی با اشاره به تذکر مقام رهبری در باره ولنگاری فرهنگی کشور گفت : اگر مسولین کشور در حوزه فرهنگی اقدامات لازم را داشتند به اینجا نمی رسیدیم.

 

 
به گزارش خبرنگار صبح رانکوه حجت الاسلام صفری افزود : هرجامعه ای بر اساس فرهنگ و سیاست و اقتصاد پایه گذاری میشود در اسلام بر اساس اموزه های دینی ٬ مبنا بر فرهنگ گذاشته میشود لذا برای دست یافتن به اقتصاد و سیاست درست ٬ باید بر روی موضوعات فرهنگی کار کنیم و برنامه ریزی نماییم .
او ادامه داد: در دوران دفاع مقدس به دلیل غلبه فرهنگ دینی بر اندیشه جوانان ٬ انان با تمام وجود ایثار کردند یعنی دین و انقلاب و رهبری را با چیزی مقایسه نکردند در واقع فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی حاکم بود .
امام جمعه املش تاکید کرد : در حوزه کاری خویش باید بدور از هرگونه ضعف تحلیلی و بنیادی و ایدیولوژیکی ٬ متعهد باشیم تذکر مقام معظم رهبری در خصوص ولنگاری فرهنگی کشور ناشی از عدم عملکرد مسولین است .
لذا در حوزه جغرافیایی مسولیت خویش باید اسیبهای منطقه شناسایی شود برخی اسیبها ی اجتماعی مثل طلاق و اعتیاد ٬ فوق العاده جدی اند لذا باید ریشه اینها شناسایی شود و از کارشناسان و مشاوران فرهنگی جهت رفع ان استفا ده شود .
حجت الاسلام صفری تصریح کرد : املش ٬ مردمانی مذهبی و سنتی زیادی دارد این مزیت نسبی ٬ فوق العاده است جز شهرستانهایی است که بافت سنتی اش تقریبا حفظ شده است که میتواند مزیتها و اسیبهای زیادی داشته باشد شناسایی مزیتها و اسیبها ٬ کار اصلی ماست .
مبنای اصلی کارمان بخش عمده اش ٬ اموزش وپرورش است که با یک قشر فوق العاده سرو کار داریم با دانش اموزان حرف بزنیم انان را اماده کنیم که دچار افت اعتیاد نگردند .
هییت امنای مساجد باید موجبات جذب جوانان به مساجد را فراهم نمایند و مسولیتهایی را به انان بسپارند برنامه های فرهنگی در مساجد برگزار شود .
او تاکید کرد : مسولین در نماز جمعه شرکت گسترده داشته باشند وبه اقامه نماز جماعت درا دارات و مدارس توجه ویژه شود فرهنگ و مذهب را از مساجد شروع کنیم نه از دانشگاه . به اموزش مهدهای کودک توجه خاص شود .
فضای مجازی هم تهدید است وهم فرصت٬ لذا جهت بهره مندی بهینه از ان لینگ کار گروه فرهنگی شورای فرهنگ عمومی جهت رفع شبهات و سوالات فرهنگی کاربران ٬ ارایه گردد.
تشکیل شورای جوانان با حضور نخبگان تحصیلکرده شهرستان و تشکیل مجمع خیرین از جمله اقداماتی است که بزودی اجرا خواهد شد.