21:04

1403/03/23

چرا فرآیند تأیید و تعیین تکلیف شهرداران طولانی شده است؟!؛/ بیشتر شهرهای گیلان با سرپرست اداره می شوند!

به گزارش رانکوه نیوز این درحالی است زمانی که شهرهای استان گیلان با اختیارات کامل شهرداران اداره می شد،شهرهای ما در از مشکلات عدیده و جورواجور بود،خال که با سرپرست اداره می شوند ،قطعا اوضاع نابسامان تر است.
در این ارتباط به نظر می رسد،فرآیند تأیید صلاحیت و تعیین تکلیف برخی شهرداران منتخب شوراهای اسلامی در استان گیلان آنقدر طولانی شده است که موجب ایجاد نارضایتی مردم و عکس العمل اعضای شوراهای اسلامی در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک استان گیلان گردیده است.برای نمونه شورای اسلامی شهر رانکوه شهرستان املش بیش از ۵۰ روز است شهردار منتخب خود را برای بررسی روند تأیید صلاحیت و تعیین تکلیف به مقامات عالی استان گیلان معرفی کرده‌اند و ل تا به امروز تاریخ نگارش این یادداشت ،هنوز وضعیت شهردار منتخب و معرفی شده مشخص نیست .در ضمن این موضوع در مورد شهرهای دیگر استان گیلان نیز صدق میکند.
در این رابطه ضرورت دارد تا استاندار محترم و سایر مسئولان ذیربط پاسخگوی افکار عمومی و شوراهای اسلامی شهر های مختلف باشند که چرا این فرآیند طولانی مدت شده است؟!
همچنین نمایندگان محترم گیلان در مجلس شورای اسلامی و علی الخصوص جناب آقای صفری ،ریاست محترم مجمع نمایندگان گیلان و عضو کمیسیون شوراها ی مجلس ،نسبت به این تاخیر طولانی مدت تأیید صلاحیت و تعیین تکلیف شهرداران منتخب شهرهای مختلف استان گیلان عکس العمل و نظارت جدی تری داشته باشند تا روند مدیریت شهری در گیلان بیش از این با مشکلات و چالشهای گوناگونی مواجه نگردد.
قابل توجه تمام مسئولان بایستی باشد که مردم بطور طبیعی بنا به اعمال برخی سیاست های نادرست داخلی و همچنین زیاده خواهی دشمنان خارجی با مشکلات فراوانی اعم از معیشتی،بیکاری،فقر و..‌ دست به گریبان هستند، آقایان با کمی انصاف و از خودگذشتگی این مشکل مدیریتی یعنی طولانی مدت شدن تعیین تکلیف شهرداران منتخب شوراها ، که باعث شده تا روند کارها در شهر های مختلف با سکون و بی تحرکی همراه بشود و زندگی اقتصادی شهرها دچار اختلال گردد را با شتاب بیشتری انجام دهند.
همچنین برخی گمانه زنی ها، می‌گویند که در این ارتباط مسئولان نسبت به انجام وظیفه خود در قبال شهرها تبعیض قایل می شوند و نسبت به شهرها نگاه ویژه‌ای دارند!
علی ایحال، در زمینه استاندار محترم و مسئولان ذیربط وظیفه دارند اولاً بر اساس مر قانون عمل نمایند و دوما،نه دقت را فدای سرعت کنند و نه آنقدر این فرآیند را طولانی نمایند تا شهرهای مختلف در بلاتکلیفی قرار بگیرند.!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *