10:47

1402/09/17

چای سنواتی به صادرات چای کشور ضربه می زند

جلسه شورای عالی استاندارد با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، استاندار گیلان، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان و سایر مسئولان استانی در رشت برگزار شد.

به گزارش صبح رانکوه،ر، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران عصر شنبه در این جلسه گفت: چای و برنج یک بحث استانی و ملی نیست بلکه یک موضوع بین المللی است.

نیره پیروزبخت افزود: محصول چای به لحاظ تولید، صادرات و واردات در ایران و سایر کشورهای جهان از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی همچنین با بیان اینکه چای سنواتی به صادرات چای کشور ضربه می زند، اظهارداشت: سازمان ملی استاندارد در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل کرده تا جلوی صدور و توزیع داخلی چای سنواتی که این امر غیر اخلاقی در جامعه بود، گرفته شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ارتباط این سازمان با محیط زیست، صنعت و تجارت را بسیار تنگاتنگ و ویژه دانست و گفت: برای هر محصولی امروز باید با استفاده از استانداردها نقش جهانی قائل شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ستاد تحول نظام استانداردسازی در تمامی استان ها تشکیل می شود، افزود: رویکرد نظام استانداردسازی در کشور، فاصله خود را با شرایط کشورهای اروپایی که بیش از دو دهه در این زمینه فعالیت دارند، منطبق خواهد کرد.

پیروز بخت با تعبیر جامعه از دو مفهوم کیفیت و استاندارد اظهار داشت: مسئولیت کیفیت کالا فقط با سازمان ملی استاندارد ایران نیست.

وی همچنین کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات این سازمان برشمرد و افزود: هم اکنون بیش از سه هزار و 500 پست سازمانی برای سازمان ملی استاندارد ایران تعریف شده که حدود دو هزار پست بدون نیرو است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص بودجه این سازمان یادآورشد: از 350 میلیارد تومان درآمد سازمان فقط بین 150 تا 160 میلیارد تومان تامین شده این درحالیکه طبق قانون باید تمامی درآمدهای سازمان به آن پرداخت شود.

استاندار گیلان نیز در این نشست گفت: استاندارد يعني کيفيت و ايجاد نظامي عملي براي رسيدن به آنچه که در حوزه توليد و اقتصاد لازم است./مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *