21:24

1403/01/26

پیشرفت سایت نفتی رودسر در حد صفر است

استاندار گیلان با بیان اینکه با وجود اینکه مطرح شد در سایت نفتی رودسر ۵۰هزار تا ۳۰۰هزار شغل ایجاد می‌شود اما پیشرفت آن در حد صفربوده است، گفت: تنها ۲۰ میلیارد تومان برای زمین به سایت نفتی رودسر اختصاص یافته است.

 به گزارش صبح رانکوه، به نقل احرار گیل ، محمدعلی نجفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به خشکسالی که امسال گریبان کشاورزی گیلان را گرفت، اظهار کرد: میزان حجم آب امسال ۳۰ درصد از میزان آب مورد نیاز کمتر بود.

 وی با تاکید بر اینکه مسئولان، مدیران اجرای و پشتیبانی در تامین آب کشاورزی فعال و موثر عمل کردند، افزود: آبرسانی به مزارع گیلان با مدیریت یکپارچه موفق عمل کرد.

حضور وزرا در افتتاح پروژه‌های هفته دولت در گیلان

 استاندار گیلان مدیریت جهادی را حضور مدیران در صحنه دانست و گفت: در پروژه‌های هفته دولت امسال حضور وزرای کشور برای افتتاح را داریم.

 نجفی با اشاره به پیگیری و اجرای پروژه‌های جمع آوری آب‌های سطحی در کلانشهر رشت و سایر شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: با هماهنگی که بین مجموعه مدیریت استان وجود دارد در بخش عظیمی از گیلان برای رفع این بحران کار شده است.

 استاندار گیلان از بررسی و مطالعه نقاط آبگیر و عملیات حفاری و لوله‌گذاری در چندین منطقه رشت خبر داد و افزود: با اجرای این عملیات‌ها با بارش‌های سنگین در رشت مشکلات کمی داریم.

 نجفی با اشاره به مطالعه و ساماندهی سواحل گیلان تصریح کرد: فعالیت‌های خوبی در بخش سواحل استان شکل گرفته ولی کار در این بخش هنوز تمام نشده است.

 وی با تاکید بر اینکه برای رفع مشکل بیکاری و رسیدن به اشتغال پایدار برنامه‌هایی با محوریت دریا برنامه‌ریزی شده است، افزود: ورود گردشگران به استان با حفظ عفت و حجاب و آرامش استان عامل ایجاد اشتغال پایدار است.

 استاندار گیلان عدم انگیزه و اندیشه در کارها را علت انجام نشدن برخی از فعالیت‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: نمی‌شود تمام کم کاری‌ها را در کمبود اعتبارات نقد کرد.

 نجفی همکار همه نهادهای مرتبط در ساماندهی سواحل گیلان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در پنج روز نخست تعطیلات نوروز امسال شش میلیون و ۳۵۰هزار نفر و در دو روز عید فطر دو میلیون و ۴۶۰هزار نفر گردشگر وارد استان شد.

 وی با بیان اینکه وضعیت سد سفید رود استان امیدوارکننده نیست، گفت: پیش بینی می‌شود که یک میلیارد و ۳۰۰متر مکعب آب بیشتر در این سد نداشته باشیم.

پیشرفت سایت نفتی رودسر در حد صفر است

 استاندار گیلان با تاکید اینکه ظرفیت آب استان محدود است، تصریح کرد: با وجود اینکه مطرح شد در سایت نفتی رودسر ۵۰هزار تا ۳۰۰ هزار شغل ایجاد می شود اما پیشرفت آن در حد صفربوده است

 نجفی با بیان اینکه تنها ۲۰ میلیارد تومان برای زمین  به سایت نفتی رودسر اختصاص یافته است، افزود: گیلان در بهبود فضای کسب و کار از سوی مجلس شورای اسلامی رتبه نخست را کسب کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *