21:09

1403/03/09

پویش نه به زباله فرهنگ سازی برای یک شیوه نوین و سالم زیستی است

فرماندار شهرستان املش با استقبال از راه اندازی پویش ملی نه به زیاله توسط سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ، ایرنا از آن به عنوان بهترین ابزار فرهنگ سازی برای نهادینه سازی یک شیوه سالم و نوین زندگی اجتماعی یاد کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛یونس محمودی عصر روز شنبه در آستانه روز طبیعت در گفت و گویی  افزود : پاسداشت طبیعت و داشتن زندگی بانشاط و به دور از مخاطرات زیست محیطی از مطالبات هرانسانی است.
وی گفت : داشتن زندگی بدون زباله و توأم با سر زندگی و طراوت و تجمیع و دفع زباله در قالب یک بسته زیست محیطی می تواند موجب آراستگی شهرها و روستا ها و گامی موثر و کارآمد در احقاق حقوق شهروندی شود.
وی افزود: نه گفتن به زباله درحوزه زیست محیطی می تواند احترام به طبیعت این خلقت پاک و زیبای خداوندی و ثبات طبیعت را در پی داشته باشد.
فرمانداراملش گفت: همه مردم باید ملزم به نه گفتن و نریختن زباله در طبیعت باشند و این فرهنگ را در نسلهای آینده نهادینه کنند.

***
علی درویشی رئیس اداره محیط زیست املش گفت: در روز طبیعت هزار و500 کیسه پاکتی و پارچه ای قابل بازیافت زباله و همچنین سه هزار بروشور آموزشی در مورد عدم ریختن زباله در طبیعت بین مردم توزیع می شود .
وی افزود: با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری املش بنرهایی را در مناطق مختلف در مورد عدم برافروختن آتش در عرصه های جنگلی، نشکستن شاخه های درختان یا عدم خسارت به گونه های گیاهی جنگلی و…نصب کرده ایم.
وی توزیع 500 برگ تقویم زیست محیطی با تصاویر و مناظر شهرستان املش در جهت ترویج فرهنگ زیست محیطی را از دیگراقدامات این نهاد برشمرد.
رئیس اداره محیط زیست املش به همه استفاده کنندگان از طبیعت توصیه کرد، برای مهربان بودن با طبیعت، از ریختن زباله در دامن طبیعت خودداری کنند و در جمع آوری زباله های تولیدی خویش کوشا باشند.
شهرستان املش با 2 بخش مرکزی و رانکوه در70 کیلومتری شرق مرکزگیلان واقع شده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *