22:22

1403/03/09

پرواز قوی سپید بر فراز آسمان لیگ ۱

ملوان بندر انزلی با اراءه یک بازی دلچسب و پیروزی سه گله برابر بندرنشینان بوشهری خاطر خود را از قهرمانی نیم فصل آسوده ساخته و در هفته ای نه چندان موفق برای سایر رقبا توانست با اختلاف چهار امتیازی نسبت به تیم دوم، مقتدارانه به صدر جدول تکیه بزند.

ملوانان در برابر شاهین بسیار هوشمندانه بازی کردند و در اکثر دقایق کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند. در روز خوب کاپیتان رستمی و یاران ، محمدصادق بارانی ستاره میدان بود و با دوگل زیبا عملا پایه های پیروزی مقتدارنه مردان بندر مه آلود را بیان نهاد تا مازیار زارع و کادر فنی با خیال راحت به بازی های باقیمانده بیاندیشد.
نگاهی به عملکرد ملوانان در این فصل نشان میدهد که پر افتخارترین تیم گیلانی امسال در حوزه فنی از شرایط بسیار مطلوبی بهره می برد..
در ابتدای فصل ملوانان به برد های اقتصادی و با حداقل اختلاف بسنده میکردند اما یکی دو هفته ای هست که شاهد آتش بازی خط حمله این تیم هستیم.

ملوان امروزه فوتبال را بسیار مدرن بازی میکند و بازیکنان این تیم هنگامی که توپ را در اختیار ندارند با دوندگی زیاد و پرس شدید منطقه ای بازیکنان حریف را تحت فشار قرار میدهند تا در نهایت آنها را به اشتباه وادار نموده و توپ را تصاحب کنند. از سوی دیگر ملوان هرگاه که توپ را در اختیار داشته از تنوع در حمله بهره برده و علاوه بر دور زدن دفاع حریف از چپ و راست و ارسال به روی دروازه، از پاسهای سرعتی عمقی و شوت های راه دور و ضربات شروع مجدد نیز استفاده میکند.

سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله و همچنین سرعت فردی بازیکنان ملوان به دلیل بدنسازی مطلوب و انگیزه زیاد به شدت بالاست و شاید بتوان عملکرد بازیکنان و میزان دوندگی این تیم ( بیش از ده کیلومتر در طول بازی برای هر بازیکن ) را با چند تیم ممتاز لیگ برتری مقایسه کرد.

فوتبال چشم نواز شاگردان زارع موجی از شادی در دل فوتبال دوستان گیلانی به راه انداخته و همگان منتظرند فوتبال گیلان به روزهای خوبش بازگردد…
روزهایی که از غفور جهانی و عزیز اسپندار شروع شد و به مرحوم قایقران رسید و بعدها با نام پژمان نوری و مازیار زارع و جلال رافخایی و خیلی های دیگر در سطح کشور خودنمایی کرد تا همین امروز که موفق ترین مدافع تاریخ لیگ برتر یک گیلانی به نام سید جلال حسینی است.
باید به هوادارن گیلانی تبریک گفت و مجموعه تیمی ملوان از مدیریت گرفته تا کادر فنی و بازیکنان را بابت موفقیت های اینچنینی ستود.

سابقه نشان داده هرگاه تیمهای شمالی در اوج قرار داشته اند، بدنه تیم ملی از وجود ستارگان شمالی بهره برده و همین امروز نیز شاهد حضور چند گیلانی و البته مازندرانی در ترکیب ثابت تیم ملی هستیم.
یادمان نرفته روزگاری نه چندان دور تیم هایی چون شموشک، ایرسوتر، نساجی از مازندران و تیم های گیلانی چون ملوان ، داماش( استقلال رشت_ پگاه) و سپیدرود و غیره چه سرمایه هایی را به فوتبال کشور معرفی میکردند.
تیم هایی که با توجه به شرایط اب و هوایی شمال کشور از فوتبال محکم و فیزیکی برخوردار بوده و همواره به شاکله و استخوان بندی تیم ملی مهره تزریق میکردند.
تنها نقطه ضعف ملوان و البته شاید بتوان گفت همه تیم های گیلانی مسایل مالی و سخت افزاری بوده و امیدواریم با تلاش و محبت همه مسولین و دست اندرکاران هیچگونه خللی در روند موفقیت های ورزشی جوانان برومند گیلانی به وجود نیاید.
تیم های گیلانی و بخصوص ملوان امروز بیش از هر زمان دیگری به همراهی و مساعدت ویژه مسولین نیاز داشته و امیدواریم باری دیگر در سایه موفقیت های ورزشی شور و شعف به روح و کالبد گیلانیان تزریق شود.
چرا که تاثیر ورزش بر سلامت جسم و روح بعنوان یک عامل مهم اجتماعی انکار ناشدنیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *