فرماندار شهرستان املش از پرداخت ۵۹۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان املش خبر داد.     به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ یونس محمودی در جلسه کارگروه رفع موانع تولید این شهرستان با گرامیدداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد:ظرفیت و استعداد و پتانسیل بالقوه شهرستان املش بگونه ای است که میتوانیم با تشریک […]

فرماندار شهرستان املش از پرداخت ۵۹۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان املش خبر داد.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ یونس محمودی در جلسه کارگروه رفع موانع تولید این شهرستان با گرامیدداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد:ظرفیت و استعداد و پتانسیل بالقوه شهرستان املش بگونه ای است که میتوانیم با تشریک مساعی واحد این توانمندی ها را بالفعل تبدیل کنیم و شاهد آثار خلق حرکتها و تلاش های مسوولان در راستای پیشبردسیاست های مدون ابلاغی دولت محترم و رفع موانع تولید وتعمیق مناسبات و تحکیم مباتی اقتصاد مقاومتی که از مهمترین رونق تولید است

 

وی درادامه جمعیت شهرستان املش را ۴۳هزارو ۲۲۵نفر برطبق آخرین آمار اعلام کردوگفت:اساسی ترین ساختار محتوایی شهرستان در حوزه های کشاورزی و اقتصادی است که دارای دو قطب بسیارمهم گردشگری و اقتصادی می باشد.

 

محمودی  با اشاره به اینکه شهرستان املش فاقد شهرک صنعتی است ودارای دو ناحیه صنعتی تعریف شده در حوزه استان وکشور است که بحمدا…تمامی واحدها فعال هستند و برخی هم درحال اخذ پروانه می باشند افزود: امیدواریم با حمایت استاندار محترم و سایرمدیران بتوانیم با الحاق سایرمنابع طبیعی شاهد احداث ،رونق و تولیددر حوزه شهرک ها باشیم.

 

فرماندار املش افزود:در حوزه بنگاه اقتصادی از مجموع ۱۲۷واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری ،تعداد۸۶واحد بکارگیری تقریبی ۵۳۳نفر نیروی انسانی مشغول بکار هستند.

 

وی اضافه کرد:۲۱واحد کوچک نسبت به ابطال وتبدیل پروانه و پروانه صنفی اقدام کردند که در حوزه لگموج در حال احداث می باشد.

 

نماینده عالی دولت همچنین به حوزه طرح های اقتصادی ایجادی پرداخت وگفت:تعداد ۱۱واحد ایجادی با پیشرفت فیزیکی ۷۰درصدو مجوز اشتغال ۹۱نفرو تعداد ۸واحد جواز طرح توسعه با مجوزاشتغال ۴۶نفر درشهرستان در حال سیر مراحل اداری هستند که دراین راستا مبلغ ۳۵میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان در حوزه تولید وصنعت پرداخت شده است.

 

دکتر محمودی حوزه پرداخت مشاغل خانگی را ۵۹۰میلیون ریال عنوان کرد و افزود:عملکرد شهرستان در قیاس با این سهم برش تعداد ۵۱نفر به بانک های عامل استان معرفی ودرحال دریافت تسهیلات با مساعدت ویژه مدیران بانک های عامل استان هستند.

 

وی افزود:در حوزه سامانه کارا که از مهمترین وکارآمدترین سامانه دراین دولت بوده است سهم شهرستان املش از اول ابلاغ ۳میلیارد تومان بوده که بازهم با مساعدت ویژه مدیران استانی آن را به ۹میلیارد تومان رسانده ایم

 

محمودی مجموع پرداختی سامانه کارا را ۳۱۶فقره پرونده رسمی با اشتغال ۳۹۶نفر به مبلغ ۹۸میلیاردو ۲۵۰میلیون ریال اعلام کرد و گفت:درحوزه بوم گردی نیزتعداد۲۴فقره پرونده به بانک های استان معرفی که از این تعداد۱۷فقره احداثی و ۷فقره ترمیمی جمعا بمبلغ ۶۱میلیارد ریال است.

 

فرماندار املش با اشاره به اینکه شهرستان املش رتبه دوم تولید مرکبات ودومین تولید کننده فندق پس از روسر برترین شهرستان در حوزه تولید چای و تولیدکننده گیاهان دارویی می باشد افزود:درحوزه اشتغال جویی مددجویان و رویکرد اجرایی بهزیستی استان وشهرستان ۱۵نفر معرفی شدند که ۲میلیاردو ۶۹۰میلیون تومان اعتبار جذب شد.

 

وی اظهار داشت:در حوزه کمیته امداد تعداد۷۰نفراز سوی کمیته امداد شهرستان به بانک ها معرفی و مبلغ ۱میلیاردو ۴۰۰میلیون تومان به مددجویان پرداخت گردید.

فرماندار در ادامه ضمن تقدیر وتشکر از همه بانک های عامل بویژه بانک کشاورزی وملی استان درپرداخت تسهیلات به معرفی شدگان حوزه اشتغال شهرستان املش گفت:در حوزه گزارش بندخ ماده ۳۳قانون برنامه ششم توسعه امهال تسهیلات بانکی،درحوزه بانک کشاورزی تعداد۲۲۶نفرمعرفی و مبلغ ۴میلیاردو۹۸۹میلیون تومان باجذب ۲۲درصدی پرداخت شد.

 

وی همچنین افزود:درحوزه شهرستان املش کل اعتبار بمبلغ ۲۲۷میلیاردریال بوده که ۱۴میلیارد ریال مربوط به شرکت قارچ مهر آذردرحوزه بانک کشاورزی بوده است.

 

فرماندار تصریح نمود:در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی نیز توانستیم ۵۰درصد براساس تفاهم نامه وزیر جهاد کشاورزی ومعاون رئیس جمهور و مدیران سهم بزرگی از تعمیق و لایه روبی استخرها و منابع آبی شهرستان را با همکاری مدیرمحترم جهاد کشاورزی و آب منطقه ای رتبه خوبی را اختصاص دهیم که بمنزله ایجاد ترویج کشاورزان و منبع آب زراعی خوبی در موقع خشکسالی است.

 

وی افزود:درسال۹۷ تعداد۴۵فقره بمبلع ۵میلیاردو ۷۷۳میلیون ریال و درسال ۹۸ تعداد۳۲فقره به همان مبلغ تعریف و پرداخت شده که امیدواریم عملکرد شهرستان را در حوزه تولید،اقتصاد ،بوم گردی و کشاورزی بتوانیم به جایگاه واقعی خود برسانیم واین مهم فقط با توجه ،نگاه کاربردی شما حاصل می شود.