23:36

1403/04/23

پرداخت ۱۰۰ میلیاردتومان دیگر از مطالبات چایکاران شمال کشور

ئیس سازمان چای کشور گفت: ۱۰۰ میلیاردتومان از بهای برگ سبز چای خریداری شده از قدرسهم دولت امروز به حساب چایکاران گیلان و مازندران واریز شد.

به گزارش رانکوه نیوز، حبیب جهانساز در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت : امروز ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از بهای برگ سبز چای خریداری شده از چایکاران گیلان و مازندران در سال ۱۴۰۲، از سومین مرحله قدر سهم دولت به حساب چایکاران واریز شد که با واریز این مبلغ، ۶۰ درصد از سهم دولت از خرید برگ سبز چای تا خرداد امسال پرداخت شده است.

وی از افزایش ۴۲ درصدی تولید برگ سبز چای تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه پارسال با توجه به برنامه‌های راهبردی و شرایط مناسب آب و هوایی خبر داد و افزود: تاکنون، ۱۳۱ هزار و ۲۴۸ تن برگ سبز چای به ارزش هزار و ۶۵۸ میلیارد تومان از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور گفت: همچنین تا به امروز ۸۶۸ میلیاردتومان بهای برگ سبز چای خریداری شده که حدود ۵۲ درصد از کل مطالبات چایکاران است، به حسابشان واریز شد.

حبیب جهانسار افزود: تا به امروز ۲۹ هزار و ۵۳۱ تن چای خشک هم در کارخانجات چایسازی شمال کشور تولید شده است.

۵۵ هزار خانوار چایکار در گیلان و مازندران در ۲۸ هزار هکتار باغ چای فعال خود به پرورش و تولید محصول چای ایرانی اشتغال دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *