23:35

1402/12/04

پرداخت بیش از ۴ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران تا پایان امسال

به گزارش رانکوه نیوز حبیب جهانساز، رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه امسال بیش از ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران و کارخانه داران شمال کشور پرداخت شده است، گفت: قرار است بیش از ۴ میلیارد تومان دیگر تسهیلات تا پایان امسال پرداخت شود.

او افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به چایکاران و صاحبان کارخانه‌های چایسازی گیلان و مازندران پرداخت شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۳۵ درصد بیشتر است.

رئیس سازمان چای کشور اظهار داشت: ۳۰ میلیارد تومان از این تسهیلات، در قالب تسهیلات جاری و ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هم در قالب تسهیلات سرمایه‌ای پرداخت شد.

جهانساز ادامه داد: این تسهیلات برای احیای باغ‌های چای، انواع هرس، خرید ماشین آلات باغی نظیر برگ چین، بازسازی، نوسازی و بهداشتی کردن کارخانه چای و خرید ماشین آلات چایسازی هزینه می‌شود.

او یادآور شد: در بازپرداخت تسهیلات جاری، اقساط از بهای برگ سبز چای به تدریج کم می‌شود و بازپرداخت تسهیلات سرمایه‌ای در اقساط ۴ ساله با بهره ۴ درصد است.

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: بانک‌های مهر اقتصاد و توسعه و تعاون پارسال ۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران و کارخانه داران پرداخت کردند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *