02:48

1403/04/01

پدیده قاچاق اثرات مخربی بر روی اقتصاد و فرهنگ جامعه دارد

فرماندار شهرستان املش در جلسه قاچاق کالا و ارز گفت : باید تدابیری اتخاذ شود تا سلامت چرخه  اقتصادی در شهرستان تقویت و از قاچاق کالا و ارز پیشگیری شود تا با حمایت از تولیدات داخلی موجبات توسعه اقتصادی و فرهنگی شهرستان فراهم گردد.

 

 

 

به گزارش خبرنگارصبح رانکوه”یونس محمودی” افزود: باید با برنامه ریزی بر پایه اطلاعات صحیح بحث قاچاق را مدیریت  کرد و در صورت برنامه ریزی صحیح ، در امر مبارزه با قاچاق موفق خواهیم بود.

وی با تاکید بر مبارزه با هرگونه قاچاق کالاو ارز اضافه نمود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله مهمتریت مقولات در دولت تدبیر و امید است و مورد شخص رییس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی است. فلذا این مهم باید مورد توجه همه دستگاه ها قرار گیرد.

فرماندارشهرستان با اشاره به پیامدهای اجتماعی ، اقتصادی ، امنیتی و فرهنگی قاچاق کالا و ارز افزود:قاچاق کالا درحوزه اقتصادی می تواند در کوتاه مدت باعث پایین آمدن میزان اشتغال ، تضعیف تولید ملی ، بالا آمدن نسبت قیمت تولید و کالا و ایجاد در آمد نامشروع شود.

وی افزود: مسئله مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر چهار مقوله استوار است از جمله شناسایی پدیده ، تعریف کردن پدیده ، اولویت بندی با پدیده و ارائه راهبردی شهرستانی ، استانی و ملی یعنی کارگروه ها باید این مولفه ها مورد بررسی و مداقه قرار داده تا نتیجه درستی از آن بیرون آید.

محمودی اظهار داشت: قاچاق کالا که با هدف سود اندازی انجام می شود، در حقیقت یک  اقدام و حرکت هدف دار از سوی دشمنان برای ضربه زدن به ارزش های فرهنگی کشور و ایجاد تغییر در سبک زندگی مردم است.

وی تشویق مشارکت عمومی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مورد شناساندن خطرات کالای قاچاق در جامعه از سوی دستگاه های متولی را خواستار شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *