فرماندار شهرستان رودسر از پاکسازی ساحل رودسر از گیاه مهاجم سنبل آبی خبر داد.       به گزارش رانکوه نیوز ؛  حسین اسماعیل پور  گفت: سال هاست گیاه مهاجم و غیربومی سنبل آبی وارد استان شده و محیط آبی و آبزیان را تحت تاثیر خود قرار داده است.   وی با بیان اینکه ساحل […]

فرماندار شهرستان رودسر از پاکسازی ساحل رودسر از گیاه مهاجم سنبل آبی خبر داد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز ؛  حسین اسماعیل پور  گفت: سال هاست گیاه مهاجم و غیربومی سنبل آبی وارد استان شده و محیط آبی و آبزیان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

 

وی با بیان اینکه ساحل شهرستان رودسر به این گیاه آلوده نبود گفت: با انباشته شدن توده عظیمی از سنبل آبی در منطقه چمخاله لنگرود این گیاه با امواج دریا وارد ساحل شهرستان رودسر شد.

 

فرماندار رودسر گفت: تمامی محدوده ساحل تا جاییکه این گیاه وجود داشت به ۲ روش مکانیکی و دستی پاکسازی شد.

 

وی با اشاره به اینکه این پاکسازی هفتگی انجام می شود گفت: با همکاری فرمانداری لنگرود اگر محدوده رودخانه چمخاله پاکسازی شود مشکل شهرستان رودسر هم حل خواهد شد .

 

گیاه مهاجم و غیربومی سنبل آبی به دلیل قدرت خودپالایی بالا و امکان سازگاری فوق‌العاده با محیط می‌تواند فلزاتی سنگین مانند جیوه و سرب را که از طریق فاضلاب کارخانه‌های صنعتی وارد آب‌ها می‌شوند جذب کند، ازاین‌رو تجمع سنبل آبی در محیط می‌تواند عامل مهمی برای بروز انواع بیماری‌ها از جمله سرطان باشد.