19:11

1403/01/27

وضعیت سفید کرونایی در رضوانشهر و سیاهکل/ وضعیت قرمز در آستارا و رودسر

ارسلان زارع، استاندار گیلان در پایان نشست ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: در ارزیابی‌های وزارت بهداشت و درمان شهرستان‌های رضوانشهر و سیاهکل بر اساس سیر نزولی ابتلا به کرونا وضعیت سفید اعلام شده اند.

او افزود: بر این اساس برخی فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی – مذهبی همانند نماز جماعت و نماز جمعه در این ۲ شهرستان با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

استاندار گیلان اظهار داشت: شهرستان‌های آستارا و رودسر هم از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند و دیگر شهرستان‌ها هم وضعیت شان زرد است.

او با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مساجد از فردا (دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه) در شهرستان‌های دارای وضعیت سفید و شرایط کم‌خطر، این بازگشایی‌ها را به‌صورت پلکانی عنوان و تاکید کرد: لازم است همچنان دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت جدی رعایت شود.

استاندار گیلان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ۱۳۲ شهرستان کشور را کم خطر یا دارای وضعیت سفید اعلام کرد که از گیلان، دو شهرستان سیاهکل و رضوانشهر در این موقعیت هستند.

زارع با بیان اینکه بسیاری از شهرستان های گیلان در وضعیت زرد قرار دارند، افزود: دو شهرستان آستارا و رودسر نیز دارای شرایط پرخطر یا وضعیت قرمز هستند.

او یادآور شد: ممکن است در روزهای آتی برخی شهرستان‌ها از وضعیت زرد، خارج شده و به وضعیت سفید برسند و در عین حال در صورت رعایت نشدن دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی توسط مردم، شاهد افزایش تعداد بستری ها و یا قرار گرفتن مناطقی در شمار شهرستان های پرخطر یا وضعیت قرمز باشیم.

استاندار گیلان ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی؛ برخی هموطنان که برای تعویض پلاک خودرو خریداری شده، دارای وکالت نامه‌ بوده اند و به دلیل تعطیلی مراکز شماره گذاری مهلت وکالت نامه آنها به پایان رسیده؛ می توانند با همان وکالت نامه به مراکز شماره گذاری مراجعه کنند.

زارع همچنین از افزایش ساعت کاری مراکز شماره گذاری پلاک خودرو خبر داد و گفت: مردم در این بخش نگرانی نداشته باشند.

او به تمدید اجاره نامه‌هایی که تاریخ سررسید آن‌ها ۶ اردیبهشت ماه بود، نیز اشاره کرد و افزود: اجاره نامه‌های دارای شرایط پیش گفته، به مدت ۲ ماه تمدید شده اند و بر این مبنا نیازی به مراجعه به بنگاه‌های معاملاتی برای تمدید اجاره نامه نیست.

استاندار همچنین به گزارش های دریافتی از استان های مختلف کشور به ویژه گیلان در اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مؤمنانه اشاره و بیان کرد: این همدلی و اقدامات خداپسندانه برگرفته از فضای معنوی ماه مبارک رمضان و نیز همت مردم متدین، مومن و نیک اندیش در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب بود.

زارع اظهار داشت: فراتر از ارزش مادی این کمک های مومنانه به اقشار آسیب پذیر که البته مهم است؛ جایگاه معنوی آن در تقویت وحدت، وفاق ملی، نوع دوستی و مسلمان دوستی نیز قابل توجه است.

او تصریح کرد: در جریان شیوع ویروس کرونا در کشور، مردم ایران به طور عمده دستورالعمل های وزارت بهداشت را رعایت کردند که این مهم یکی از مولفه‌های اثربخش در سیر نزولی تعداد مبتلایان و بستری‌ها در سراسر استان نیز به شمار می رود.

استاندار گیلان با اشاره به ارائه گزارشی از تاثیر طرح های انجام شده به ویژه طرح غربالگری در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گیلان را از استان های پیشتاز در اجرای این طرح اعلام کرد.

انتهای پیام/ع

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *