03:44

1403/03/09

وزیر جهاد کشاورزی پاسخگوی کوتاهی‌های خود در قبال کشاورزان باشد

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی این هفته جهت پاسخگویی به سئوالات نمایندگان در مجلس حضور پیدا می‌کند، گفت:‌ وزیر جهاد کشاورزی باید پاسخگوی کوتاهی‌های خود در قبال کشاورزان باشد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز؛ اسدالله عباسی در گفت‌وگویی اظهار داشت:‌ وزارت جهاد کشاورزی عملکرد خوبی در قبال شالیکاران،‌ چایکاران،‌ فعالان حوزه مرکبات و سایر بخش‌های دیگر کشاورزی نداشته است به همین خاطر با حضور در مجلس باید پاسخگوی کم‌کاری‌های خود باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس وضعیت مرکبات و فعالان این حوزه در گیلان را بسیار نامطلوب اعلام کرد و افزود:‌ انتظار داشتیم با توجه به شرایطی که امسال در حوزه مرکبات برای کشاورزان ایجاد شده است وزارت جهاد کشاورزی مساعدت‌ها و همکاری‌های بیشتری را جهت رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان در دستور کار قرار دهد.

عباسی با بیان اینکه به‌علت عدم رسیدگی مناسب به وضعیت کشاورزان و فعالان عرصه تولید مرکبات، طرح سئوال از وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد؛ گفت:‌ بررسی مشکلات حوزه شالیکاران و پرداخت مطالبات چایکاران آن هم با تأخیر بسیار زیاد از جمله مواردی است که وزیر جهاد کشاورزی در مجلس باید در مورد آن پاسخگو با‌شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس روند انجام عملیات احداث سد پلرود شهرستان رودسر را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ این پروژه بزرگ در صورت افتتاح و بهره‌برداری قادر است آب مورد نیاز 27 هزار هکتار از اراضی شالیکاری،‌ باغات و آب آشامیدنی 7 شهر واقع در منطقه شرق استان گیلان را تأمین کند.

وی روند انجام کار و پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود 63 درصد اعلام کرد و ابراز داشت:‌ مقداری از کار اجرایی تملک اراضی طرح هنوز تعیین تکلیف نشده است به‌همین خاطر به‌زودی نشستی با کشاورزان منطقه جهت بررسی اوضاع و پرداخت مطالبات تعیین شده به آنان در شهرستان رودسر برگزار می‌شود.

عباسی زمان بهره‌برداری پروژه سد پلرود را در گرو ادامه مطلوب روند اجرای طرح عنوان کرد و افزود: در صورت انجام عملیات احداث طرح طبق دستورالعمل‌های تعیین شده و تزریق اعتبارات لازم، آبگیری آزمایشی آن تا پایان امسال و زمان بهره‌برداری کامل از آن، پایان سال 98 انجام می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس‌ بر ضرورت حل سریع مشکل راه دسترسی سد پلرود نیز تأکید کرد و گفت:‌ افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه بدون ایجاد یک راه دسترسی امکان‌پذیر نیست به‌همین علت باید ضمن بررسی شرایط و با در نظر گرفتن موانع موجود هرچه سریع‌تر اقدامات و راهکارهای لازم در این مورد اتخاذ شود.

وی به مشکلات مربوط به کمبود منابع آبی در استان گیلان اشاره کرد و افزود:‌ عملکرد مسئولان استان در این حوزه چه در شهرستان رودسر و املش و چه در سایر مناطق دیگر مطلوب و رضایت‌بخش بوده و پیش‌بینی‌های لازم جهت مدیریت صحیح منابع آبی و استفاده از ظرفیت آب‌بندان‌ها به‌خوبی انجام شده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس برنامه‌ریزی‌های بلندمدت در حوزه تأمین آب کشاورزی و سایر مصارف دیگر گیلان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت:‌ انتظار داریم مجموعه مدیریتی استان گیلان به همراه مسئولان شرکت آب منطقه‌ای برای مدیریت وضعیت ‌آب، شیوه‌های مصوب در کارگروه استان را دنبال کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *