18:59

1403/03/27

ورود موج دوم هوای سرد و بارشی به استان گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ورود موج دوم هوای سرد و بارشی از شنبه ۲۷ آذرماه به استان گیلان است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ بهمن کمانگر در گفت‌وگویی اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ورود موج دوم هوای سرد و بارشی از شنبه 27 آذرماه به استان گیلان است بنابراین بر این اساس بارش برف و باران، وزش باد و کاهش دما مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: در بازه شنبه 27 آذرماه عصر و شب و یکشنبه 28 آذرماه بارش برف و باران و وزش باد در بعضی نقاط شدید پیش بینی می‌شود.

وی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد با توجه به شرایط بارندگی و برف، لغزندگی سطح جاده‌ها و محورهای کوهستانی، مه آلود بودن هوا و کاهش شدید دید و کاهش محسوس دما، ضمن رعایت نکات ایمنی به وسایل و تجهیزات زمستانی و لباس گرم و آذوقه مجهز باشند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه دریا در این مدت مواج بوده و برای فعالیت‌های مرتبط نامناسب است خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه‌داران، مرغداری‌ها، آبزی پروران وشاخه‌های کشاورزی مرتبط، تمهیدات لازم را به‌عمل آورند.

وی گفت: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، شرکت ملی گاز، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، مدیریت منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، مدیریت حمل و نقل، شهرداری‌ها، سازمان راهداری و سازمان بنادر و دریانوردی، پلیس راه و راهور تمهیدات لازم را به‌عمل آورند و توصیه‌های کارشناسی خود را صادر کنند.

انتهای پیام/تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *