09:44

1402/09/18

وحدت اسلامی، راهبردی اساسی است / نیروی انتظامی در خط مقدم امنیت جامعه است

به گزارش خبرنگار رانکوه نیور؛ حجت الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان املش در  خطبه‌های این هفته نماز جمعه املس ضمن تسلیت شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: مهمترین کار امام حسن عسکری علیه السلام این بود که ایشان آموزگار سبک زندگی مهدوی در عصر غیبت هستند.یعنی در زمان غیبت ما باید استطاعت در صبر وبصیرت داشته باشیم .

وی همچنین سالروز شهادت پنجمین شهید محراب اشرفی اصفهانی را تسلیت گفت وافزود:اشرفی اصفهانی انسانی بی نظیر بودند که تحولات زیادی در دفاع مقدس ایجاد کردند و از شاگردان امام راحل بودند.

خطیب جمعه املش در ادامه به فرا رسیدن هفته پیوند اولیاء ومربیان اشاره داشت و خاطرنشان کرد:آموزش در فضای مجازی هنگام بحران کرونا خوب بود اما از طرفی هم آسیب های فراوانی به دانش آموزان بوجود آورد که باعث عدم تحرک و فعالیت های بدنی،عدم آموزش سمعی وبصری که بسیار تاثیر گذار است لذا باید مواظب دانش آموزان باشیم .

وی با اشاره به اینکه شهرستان املش اکنون در وضعیت آبی قرار دارد و واکسیناسیون در کل کشور در حال انجام است افزود:باید سعی کنیم این وضعیت را حفظ کنیم .

 

امام جمعه املش با اشاره به دهم ربیع الاول سالروز ازدواج پیامبر بزرگوار اسلام و حضرت خدیجه کبری گفت:  سنت حسنه ازدواج را گرامی می داریم وامیدوارم روز خیرین ازدواج آسان در شهرستان راه اندازی شود وسعی کنیم راه ازدواج و اشتغال را برای جوانان تسهیل و هموار نماییم.

وی با اشاره به پیش رو بودن هفته وحدت از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول، تاکید کرد: وحت امت اسلامی راهبرد اساسی در حرکت انسان ۲۵۰ ساله است و ۱۵ عوامل وحدت داریما

امام جمعه املش در ادامه با بیان اینکه آمریکا و اسراییل سعی دارد شعیه را به جان شعیه بیاندازد افزود:ما تمامی عزت و اقتدار ما برای وحدت آفرینی است و حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند:کشورهایی که دارند فتنه را آغاز می‌کنند و تفرقه در غرب و شرق ایجاد میکنندبزودی سیلی سختی خواهند خورد.

وی درادامه به نقشه راه اقتصادی دولت سیزدهم اشاره داشت وگفت: نقشه راه دولت سیزدهم بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری باید براساس شفافیت و صداقت باشد میزان درصدتحقق و عدم علل تحقق باید به مردم گزارش داده شود. کالاهای اساسی باید با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار داده شود وارزی که افزایش یافته باید کاهش یابد .تعارض منافع دراین دولت باید از بین برود.امام جمعه املش در پایان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و با قدر دانی از تلاش وزحمات نیروی انتظامی شهرستان املش گفت:خوشبختانه شهرستان املش با داشتن نیروهای انتظامی پرتلاش از نظر آسیب های اجتماعی وناهنجاری های اجتماعی بسیار پایین است که نشان از ایمان و تقوای مردم شهرستان را می رساند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *