مدیر کل دامپزشکی گیلان گفت:۳ کشتارگاه صنعتی در شهرهای لنگرود،رشت و تالش با نظارت دامپزشکی درحال فعالیت هستند.       دکتر عاقبتی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز ، برنامه های در دست اجرای دامپزشکی در سال جاری را مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان وحیوان مانند بیماریهای تب کنگو و انفولانزای فوق […]

مدیر کل دامپزشکی گیلان گفت:۳ کشتارگاه صنعتی در شهرهای لنگرود،رشت و تالش با نظارت دامپزشکی درحال فعالیت هستند.

 

 

 

دکتر عاقبتی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز ، برنامه های در دست اجرای دامپزشکی در سال جاری را مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان وحیوان مانند بیماریهای تب کنگو و انفولانزای فوق حاد پرندگان عنوان کرد و افزود:یکی دیگر از برنامه های دامپزشکی واکسناسیون دام وطیور وحیواناتی است که مبادرت به پرورش آن درسطح استان می شود.

 

وی درادامه هدف از برنامه واکسناسیون دام و طیور را جلوگیری از خسارت اقتصادی به دامداران و پیشگیری از بیماری های مشترک بیان کرد و گفت:نظارت بهداشتی در مراکز تحت نظارت مانند کشتارگاه،بسته بندی و مراکز پرورش استانداردهای ملی ومنطقه است تا این واحدها بتوانند محصولات خود را صادر نمایند.

 

دکتر عاقبتی همچنین کنترل فراورده های خام دامی درسطح شهرستان ها رانیز حلقه آخر نظارت برواحدهای عرضه کننده دانست و افزود:در سال گذشته ۱ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز آزمایشگاهها تخصیص یافت.

 

مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان اولین استانی بود که کشتارگاههای سنتی را تعطیل کردخاطرنشان کرد:۳ کشتارگاه صنعتی در شهرهای لنگرود،رشت و تالش با نظارت دامپزشکی درحال فعالیت هستند.

 

دکتر عاقبتی در پایان به کشتار غیر مجاز را سرایت بیماری های مشترک و آلودگی محیط زیست برشمرد و افزود: دراین راستا توصیه می شود که برای جلوگیری از بیماریها و اشاعه آن مانند تب کنگو از کشتارهای غیر مجاز خودداری کنند.

خبرنگار و عکاس:ابوالفضل شکری