19:17

1402/07/12

وجود ۵۲ هزار تن چای سنواتی در گیلان

رئیس سازمان تعاون روستایی گیلان از وجود ۵۲ هزار تن چای سنواتی در انبارهای سازمان چای کشور و این سازمان در استان خبر داد.

 

به گزارش «صبح رانکوه» ، تیمور رنگیدن پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فصل برداشت برگ سبز چای اظهار کرد: مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و استانداری گیلان سیاست توزیع نکردن چای سنواتی را پیگیری می‌کنند.

وی از وجود ۵۲ هزار تن چای سنواتی در انبارهای سازمان چای کشور و سازمان تعاون روستایی گیلان خبر داد و افزود: تا پایان امسال طبق مصوبه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان چای سنواتی به هیچ عنوان در بازار توزیع نمی‌شود ضمن اینکه بیشتر چای سنواتی قابل شرب نیست.

رنگیدن در ادامه با بیان اینکه ۳۴۰ شبکه تعاون روستایی در گیلان فعال است، تصریح کرد: نهاده‌های کشاورزی سم، کود و … از طریق شبکه‌های مذکور بین کشاورزان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی گیلان، خرید و فروش محصولات کشاورزی را از جمله فعالیت‌های این سازمان خواند و بیان کرد: سازمان تعاون روستایی دارای شبکه‌ای گسترده و اتحادیه‌های مختلف است و در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کند.

وی بر توانمندسازی شبکه‌های تعاون روستایی گیلان تاکید کرد و گفت: نوروز امسال به منظور تنظیم بازار توزیع میوه توسط سازمان تعاون روستایی در استان انجام شد.

رنگیدن با اشاره به توزیع ۷۱ هزار و ۷۸ تن کود بین کشاورزان گیلانی، خاطرنشان کرد: ۵۹۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال کود شیمیایی از طریق سازمان تعاون روستایی در استان توزیع شده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی گیلان از خرید ۱۶۰ هزار تن محصولات کشاورزی سال گذشته در استان خبر داد و یادآور شد: سال گذشته ۳۰ هزار تن شیر توسط شبکه‌های تعاون روستایی در گیلان خریداری شده است.

وی جلوگیری از پایین آمدن قیمت برنج در بازار را از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۳ دانست و اظهار کرد: سال گذشته برنج با نرخ توافقی به طور میانگین ۵ هزار و ۹۴۵ تومان از کشاورزان خریدار شده است.

رنگیدن با بیان اینکه ۲ هزار و ۳۵۰ تن برنج از کشاورزان گیلان خریداری شده است، تصریح کرد: دو هزار تن از برنج مذکور به فروش رفته و ۳۵۰ تن باقی‌مانده به‌زودی به فروش می‌رسد.

منبع: لاهیجان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *