03:48

1402/09/15

واگذاری 7 واحد مسکن مهر به مددجویان بهزیستی رودسر

رئیس اداره بهزیستی رودسر از افتتاح و واگذاری هفت واحد مسکن مهر مددجویی به معلولان بهزیستی همزمان با هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش صبح رانکوه، مهدی قنبری پیش از ظهر امروز در جلسه بهزیستی این شهرستان با اشاره به طرح‌های افتتاحی بهزیستی در هفته دولت اظهار کرد: امسال تعداد هفت واحد مسکونی مددجویی در شهرهای کلاچای، رحیم‌آباد، بخش مرکزی رودسر و چابکسر افتتاح می‌شود.
وی اعتبارات افتتاح واحدهای مسکن مهر مذکور را 160 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: واحدهای مسکن مهر مددجویی به معلولان زیر پوشش بهزیستی رودسر واگذار می‌شود.
قنبری با بیان اینکه رفاه معلولان در احداث واحدهای مذکور در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: راه‌پله، آسانسور، درهای ورودی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه با توجه به نیاز معلولان ساخته شده است.
رئیس اداره بهزیستی رودسر توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان را مهم‌ترین ماموریت این نهاد حمایتی دانست و بیان کرد: بهزیستی مرجع اصلی حمایت از اقشار آسیب‌دیده و در معرض تهدیدهای اجتماعی است.
وی به موفقیت‌های بهزیستی در شناخت و راهبری ماموریت‌ها برای جامعه هدف اشاره کرد و گفت: بهزیستی به عنوان اثرگذارترین نهاد اجتماعی کشور رویکرد مهارت‌آموزی را پیگیری می‌کند.
قنبری آماده کردن مددجویان برای حضور هدفمند در مسئولیت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی و اقتصادی را اقدامی مهم خواند و یادآور شد: مشارکت اجتماعی مددجویان به تحکیم بنیان خانواده و ترمیم گسست‌های اخلاقی و عاطفی در روابط اجتماعی کمک می‌کند.
رئیس اداره بهزیستی رودسر با اشاره به پدیده شوم اجتماعی طلاق و اعتیاد، خاطرنشان کرد: سیاست‌گذاری علمی و روش‌های موثر در شناسایی ناهنجاری‌های مذکور از دغدغه‌های تصمیم‌سازان اجتماعی است.
وی استفاده از روش‌های جدید درمانی و توانبخشی، حفظ منزلت اجتماعی مددجویان، تعریف سازوکارهای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف با محور آموزش را از جمله راهکارهای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف در بلندمدت عنوان کرد.
به گفته قنبری پیشگیری، توانبخشی و جلب مشارکت‌های اجتماعی در کنار بهبود فرآیندهای اجتماعی از جمله حوزه‌هایی است که بهزیستی در آن مداخله می‌کند.
رئیس اداره بهزیستی رودسر با اشاره به فعالیت مرکز فوریت‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: فعالیت مرکز مذکور یکی از برنامه‌های مدون بهزیستی در راستای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی است.
وی تکمیل طرح‌های مسکن مهر مددجویان، افزایش تعداد مراکز حمایتی با استفاده از توان بخش خصوصی و جلب مشارکت‌های مردمی در راستای ایجاد اشتغال را از اولویت‌های اداره بهزیستی رودسر برشمرد
به گزارش فارس، تعداد دو هزار معلول در بخش توانبخشی و 680 خانوار در حوزه اجتماعی زیر پوشش بهزیستی رودسر هستند ضمن اینکه 50 نفر حامی به تعداد 70 نفر مددجو یاری می‌رسانند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *