06:26

1403/01/31

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد

واگذاری ۱۶۰ هزار سند روستایی در گیلان

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، از واگذاری ۱۶۰ هزار برگ سند روستایی خبر داد و گفت: سهمیه تهیه سند در سال جاری نیز ۶۰۰۰ سند است.

به گزارش رانکوه نیوز،حامد دائمی عصر امروز در آئین اعطاء ۱۶۰ هزار برگه سند روستایی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گیلان که به صورت نمادین در روستای آسیابسران رانکوه از توابع شهرستان املش برگزار شد، با بیان اینکه واگذاری سند در هر ۱۷ شهرستان انجام می شود، اظهار کرد: شهرستان املش در صدور سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت رتبه اول را دارد.

وی با اشاره به تحقق بیش از ۲۰۰ درصدی صدور سند نسبت به سهمیه را در شهرستان املش دانست و افزود: با این واگذاری ها بخشی از نگرانی روستاییان حل می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از تداوم نهضت صدور سند روستایی خبر داد و تصریح کرد: در دهه فجر سال گذشته ۱۵۸ هزار و ۵۰۰ برگ سند را تحویل دادیم و طی دو دهه اخیر نیز با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ۱۵۰ برگ سند دیگر آماده تحویل به متقاضیان شده است.

دائمی سهمیه گیلان برای صدور سند روستایی در سال ۱۴۰۲ را حدود ۶۰۰۰ سند دانست و عنوان کرد: سال گذشته فراتر از سهمیه عمل کردیم و تحقق ۱۰۵ درصدی داشتیم، یعنی از سهمیه ۶۰۰۰ سند، ۶۳۱۲ برگ سند را آماده کردیم.

وی با اشاره به تمرکز بنیاد مسکن بر اجرای ماده ۴ قانون توسعه و ساماندهی مسکن، خاطرنشان کرد: در نهضت ملی مسکن روستایی سهمیه ۹۰۰۰ واحد در بازه ۱۴۰۱-۱۴۰۰ داشتیم که تاکنون ۹۶۳۹ متقاضی را شناسایی کردیم و عملیات اجرایی ۸۰۰۰ واحد آغاز شده است. از محل حساب ۱۰۰ نیز ۲۴۱۴ واحد مسکن روستایی را تحویل خواهیم داد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، از شاخص ۵۶ درصدی مقاوم سازی مسکن روستایی در استان خبر داد و اضافه کرد: سال گذشته ۱۹۶ میلیارد تومان اعتبار برای تهیه قیر و آسفالت تخصیص یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *