18:20

1403/03/27

واریز هزینه نام نویسی دانشجویان به حساب شخصی!

سرپرست موسسه آموزش عالی جابر‌بن‌ حیان رشت درباره واریز هزینه نام نویسی برخی دانشجویان به حساب شخصی توضیح داد.

به گزارش صبح رانکوه به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر محمدحسن فؤادیان، سرپرست موسسه آموزش عالی جابر‌بن‌حیان رشت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مطلع شدیم تعدادی از دانشجویان مبالغ شهریه را به حساب شخصی واریز کرده‌اند و اکنون تکلیف این وجه چه خواهد شد، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برای حق‌الناس ارزش وی‍ژه‌ای قائل است لذا دانشجویان ما مطمئن باشند که حقی از آنان تضییع نخواهد شد و اقدام کننده و دریافت کننده باید در این خصوص پاسخگو باشند.

دانشگاه جابربن حیان

وی با اشاره به اتمام مهلت انتخاب واحد تصریح کرد: دانشجویانی که تاکنون ثبت نام نکرده‌اند دیگر اقدامی جهت واریز وجه ثبت نام نکنند تا زمان تمدید ثبت نام متعاقبا اعلام شود، اما دانشجویانی که ثبت‌نام کرده‌اند نگران نباشند چراکه با پیگیری‌های قانونی موسسه تلاش می‌کند اگر حقی ضایع شده آن را باز ستاند.

سرپرست موسسه آموزش عالی جابر‌بن‌حیان با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما برای آینده هویت بخشیدن به دانشجویان برای پیگیری امور خود به صورت صنفی است، ادامه داد: اگر دانشجویان در محدوده قانون همواره در صحنه باشند، می‌توانند در قالب تشکل‌های دانشجویی به پیشبرد اهداف خود کمک کنند؛ ‌همچنین با بهره جستن از اساتید برتر استان گیلان و حتی در صورت مقدور، از اساتید دانشگاه تهران، سعی می‌کنیم به کیفیت آموزشی موسسه کمک کنیم.

فوادیان درخصوص پیگیری‌های قضایی مشکلات پیش آمده،‌ بیان کرد: مراجع ذیربط در کشور و استان پیگیر موضوع هستند لذا جا دارد از حمایت‌ همه آنها تقدیر و تشکر کنم.

لازم به ذکر است، با توجه به اتمام دوره هیئت امنایی در حال حاضر هفت نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران که ساکن استان نیز هستند عضو هیئت موسس موسسه آموزش عالی جابربن‌حیان هستند که وظایف هیئت امنا را به عهده دارند.

دکتر محمدحسن فوادیان،‌ دارای تحصیلات تکمیلی زبان و ادبیات عرب و ‌دانشیار دانشگاه تهران و مسئولیت‌های اجرایی، ‌آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌های متعدد بوده است.

یکی از دانشجویان رشته کارشناسی مکانیک این موسسه آموزش عالی نیز  اظهار کرد: تعدادی از ما دانشجویان به سبب مسدود بودن سامانه آموزشی سیستم سمان قادر به انتخاب واحد در ترم جدید و مشاهده نمرات ترم تابستانی خود نبوده‌ایم که پس از مراجعه به مرکز متوجه شدیم انتخاب واحد به صورت دستی انجام گرفته و به اینصورت بسیاری از دانشجویان که قادر به حضور فیزیکی در موسسه نیستند، توانایی انتخاب واحد را ندارند.

وی افزود: از همه مهم‌تر این استرس و نگرانی بین دانشجویان وجود دارد که چرا شهریه دانشگاه باید به حساب شخصی واریز شود و شخص مذکور چه صلاحیتی نسبت به این قضیه دارد، حتی در مواردی از دانشجویان تقاضای واریز کارت به کارت را داشتند.

این دانشجو اضافه کرد: لذا از مسئولین ذیربط تقاضا داریم نسبت به حل مشکلات اقدام کرده و مساعدت لازم در حل مشکلات فعلی و رفع نگرانی داشته باشند.

یک دانشجوی کارشناسی رشته معماری نیز اظهار کرد: موسسه جابربن حیان رشت از اساتید باتجربه‌ای برخوردار بوده است، فقط انتظار ما از رئیس جدید مرکز، فراهم کردن امکانات آموزشی بیشتر و با کیفیت‌تر است و لزوما بودجه مرکز در جهت ارتقای مرکز نه برای اعزام دانشجویان دانشگاه دیگر به مسابقات رباتیک یا بورسیه دکترای فردی دیگر، هزینه شود.

دانشجوی دیگری نیز اظهار کرد: صبح امروز به جهت اینکه آخرین مهلت پرداخت شهریه بود به مسئول امور مالی موسسه مراجعه کردم تا با ارائه چک موفق به انجام انتخاب واحد شوم اما متاسفانه قبول نکردند و خلاصه به اجبار مبلغ را جمع آوری نمودم و به حساب شخصی واریز کردم.

وی با ابراز نارضایتی از چنین برخوردی، افزود: موسسات دیگر از نظر مالی خیلی به دانشجویان کمک می‌کنند اما ما موظفیم در این مرکز ابتدا مبلغ تمام و کمال شهریه را واریز کنیم چراکه در غیر اینصورت نمی‌توانیم انتخاب واحد نماییم یا تا زمانی که حساب صفر نشده باشد ما اجازه حضور در جلسه امتحان را داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *