رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری املش گفت: مهمانپذیرها، خانه‌های مسافری ، واحدهای بوم‌گردی روستایی و هتل‌ها می بایست از پذیرش مسافران خودداری کنند.

قاسم قنبری شنبه در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با اعلام این خبر گفت: «بر اساس بخشنامه ارسالی از سوی مدیرکل محترم بحران استان گیلان به قید فوریت در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا نسبت به تعطیلی کامل بخش فضای قلیان سرا(در صورت وجود)  و همچنین رعایت کامل نکات بهداشتی ( ضدعفونی و گند زدایی) در قسمت آشپزخانه،سالن غذاخوری،کافی شاپ و کافی تریا،اتاق ها نطارت اقدام شود.

 

وی افزود: همچنین مدیران آن دسته از تاسیسات گردشگری که دارای ظرفیت اقامتی می باشند در صورت اعلام میهمان جهت کنسلی نسبت به استرداد کل مبلغ دریافتی اقدام نمایند

 

قنبری تصریح کرد: این محدودیت در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده و از گردشگران و مسافران شهرهای مختلف کشور درخواست می‌شود که تا اطلاع ثانوی به این شهرستان سفر نکنند.

 

رییس میراث فرهنگی املش خاطر نشان کرد: املش بواسطه طبیعت بکر و زیبا و بناهای تاریخی از مناطق گردشگری استان گیلان بشمار می‌رود و واحدهای بوم گردی املش در روستاهای این شهرستان قرار دارد.

انتهای پیام/