فرمانده سپاه ناحیه املش با بیان اینکه تابستان امسال ۱۷ پایگاه جوانه‌های صالحین در غنی‌سازی اوقات فراغت فعالیت دارند، گفت: سپاه ناحیه املش با مشارکت پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد و محلات و در قالب طرح مسجدمحوری با برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، دینی، بصیرتی، اردویی، مهارتی، کمک آموزشی، مسابقات فرهنگی و ورزشی فعالیت دارد.   به […]

فرمانده سپاه ناحیه املش با بیان اینکه تابستان امسال ۱۷ پایگاه جوانه‌های صالحین در غنی‌سازی اوقات فراغت فعالیت دارند، گفت: سپاه ناحیه املش با مشارکت پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد و محلات و در قالب طرح مسجدمحوری با برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، دینی، بصیرتی، اردویی، مهارتی، کمک آموزشی، مسابقات فرهنگی و ورزشی فعالیت دارد.

 

به گزرش رانکوه نیوز، سرهنگ پاسدار حمید یحیی‌پور، فرمانده سپاه ناحیه املش در گفت‌وگویی اظهار داشت: به‌منظور غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان امسال، همچون سال‌های گذشته، سپاه ناحیه املش با مشارکت پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد و محلات و در قالب طرح مسجدمحوری با برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، دینی، بصیرتی، اردویی، مهارتی، کمک آموزشی، مسابقات فرهنگی و ورزشی فعالیت دارد.
فرمانده سپاه ناحیه املش در ادامه گفت: از مهم‌ترین محورهایی که مد نظر ما است، بسیج در کنار مسجد و با برنامه‌ریزی و مشارکت همه آحاد مردم، بتواند ضمن گسترش فرهنگ دینی نماز جماعت، با اقامه پرشور نماز جماعت، از مسجد برای مردم خدمت کند. حضور بسیجیان در مسجد باعث می‌شود برنامه‌های فرهنگی و مذهبی با‌کیفیت‌تر برگزار شده و بسیجیان در حل مشکلات مجاوران مساجد نقش مؤثری ایفا کنند.
وی افزود: پایگاه مقاومت بسیج در کنار مسجد می‌تواند معضلات و مشکلات محله را از نظر فرهنگی، اجتماعی و معیشتی تا حدودی برطرف کند؛ در امنیت محله نیز با اجرای گشت‌های محله‌محور در قالب گشت رضویون در بالا بردن ضریب امنیتی محله و پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی نقش خوبی ایفا کنند. بسیج در کنار مسجد و مردم می‌تواند حافظ داشته‌های مردم چه از نظر فرهنگی و مذهبی و حتی امنیتی باشد.
فرمانده سپاه ناحیه املش با بیان اینکه در تابستان امسال ۱۷ پایگاه جوانه‌های صالحین درغنی‌سازی اوقات فراغت فعالیت دارند، گفت: ۹ پایگاه ویژه آقایان و هشت پایگاه ویژه بانوان از پنج حوزه مقاومت بسیج در سه بازده زمانی شامل تیرماه ویژه کلاس‌های احکام و اخلاق و معارف و بصیرت و آموزش بنیه علمی و درسی، مردادماه ویژه اردوهای زیارتی، سیاحتی، مسابقات ورزشی و اردوهای جهادی و شهریورماه ویژه بررسی میدانی از فعالیت‌های پایگاه‌ها برای معرفی و تجلیل و تکریم از برترین‌های جوانه‌های صالحین در خدمت جوانان و نوجوانان این آینده‌سازان میهن پاک اسلامی هستیم که بالغ بر ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر کم و بیش از طرح جوانه‌های صالحین در قالب اهداف عالی مسجدمحوری بهره‌مند می‌شوند.