همایش یک روزه مزرعه فندق در رودسر برگزار شد.     به گزارش رانکوه نیوز، معرفت مصطفوی راد رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در همایش روز مزرعه فندق در منطقه کوهستانی زیاز اشکورات رودسر، گفت: این همایش یک روزه با هدف انتقال دانش فنی و نتایج تحقیقات به کشاورزان و […]

همایش یک روزه مزرعه فندق در رودسر برگزار شد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، معرفت مصطفوی راد رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در همایش روز مزرعه فندق در منطقه کوهستانی زیاز اشکورات رودسر، گفت: این همایش یک روزه با هدف انتقال دانش فنی و نتایج تحقیقات به کشاورزان و مروجان برگزار شد.

 

او با اشاره به برگزاری روز مزرعه فندق، افزود: روز مزرعه می‌تواند کمک شایانی برای مدیریت دانش و تعامل و ارتباط بیشتر محققان، مروجان و بهره برداران بخش کشاورزی باشد.

 

پریسا شاهین رخسار معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان هم گفت: از ۵۰ رقم وارداتی فندق به کشور، ۱۵ رقم آن با محیط منطقه اشکورات سازگار است که برای معرفی به باغداران آماده است.

 

او افزود: این ارقام شامل میان رس، دیررس و گرده زا جزو ارقام برتر و میانگین تولید آن‌ها بین ۲ تا ۲ و نیم تن در هکتار است.

 

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در پایان تصریح کرد: این ارقام از کشور‌های گرجستان، آذربایجان و روسیه وارد شدند.