20:00

1403/03/27

امروزه زنان در عرصه های اقتصادی و توسعه کشور نقش آفرین هستند

بمناسبت ایام خجسته میلاد حضرت زهرا (س) همایش روز زن در کانون معصومیه شهرستان املش برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ در این همایش فرماندار املش ضمن تبریک روز زن رویکرد دولت تدبیر و امید را استفاده از ظرفیت تمام شهروندان ایرانی در راه توسعه کشور دانست و افزود: زنان نیمی از جامعه هستند پس باید از ظرفیت آنان در زمینه های مختلف استفاده شود.
دکتر محمودی افزود: در این دولت سعی شده است از زنان توانمند و شایسته به عنوان نیروهای موثر در توسعه استفاده شود و این امر یکی از نقاط قوت و تکیه گاه های دولت تدبیر و امید بوده است.
وی با تشریح سیاست های دولت تدبیر و امید در حوزه زنان، از پیشبرد سیاست عدالت جنسیتی در مقابل برابری جنسیتی به عنوان نخستین رویکرد دولت یازدهم در این حوزه نام برد و گفت: افزایش مرخصی زنان و کاهش ساعت کار بانوان شاغل و حمایت از انتصاب زنان توانمند در پست های مدیریتی از جمله برنامه های دولت در این خصوص بوده است. وی اضافه کرد: هم چنین شاهد هستیم که بیمه اجتماعی زنان خانه دار در دولت کلید خورد و قانونگذاری های مفیدی در حوزه زنان و خانواده ازجمله قانون حمایت از کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست را شاهد بوده ایم.
وی با اشاره به حضور تأثیرگذار زنان در مراحل مختلف انقلاب تصریح کرد: اکنون نیز زنان با برخورداری از تحصیلات عالیه در عرصه های اقتصادی و توسعه کشور نقش آفرین هستند.
یونس محمودی در ادامه سخنان خود گفت: این چه اندیشه‌ای است که گفته شود یا زن باید بتواند وظیفه مادری خود را انجام دهد که البته بسیار مهم است و یا حضور در جامعه پیدا کند. ما چنین تفکری در اسلام نداریم، در اسلام زن و مرد در خلقت و ایفای نقش برابرند، البته زن‌ها نقش خاص خود را در برخی موارد دارند و اگر بخواهیم امتیاز انسان‌ها را برمبنای کاری که انجام می‌دهند، بسنجیم در برخی موارد زن‌ها وظایف خطیرتر و سخت‌تری را بر دوش دارند.

منبع:رسانه با مردم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *