21:19

1402/12/11

همایش بررسی آثار و مضرات مواد مخدر در شهرستان املش برگزار شد

اختصاصی/  همایش بررسی آثار و مضرات مواد مخدر و راهکارهای مقابله با ان به همت فرمانداری و دبیرخانه شورای فرعی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان املش در کانون معصومیه برگزار شد.
به گزارش خبرنگارصبح رانکوه، امام جمعه شهرستان در این همایش با بیان اینکه رسالت ما مثل رسالت انبیاست و باید جهت هدایت بشریت تلاش کنیم گفت : بیماری اخلاقی بنام مواد مخدر در جامعه ما وجود دارد چه باید کرد؟ ایا صرف یک همایش برگزار می کنیم میتواند مشکل را حل کند ٬؟ از چه ابزاری باید بهره مند شویم٬ ابزار های سلبی یا ایجابی؟ از کارشناسان استدعا دارم کمی کارشناسانه تر برخورد نمایند با پدیده ای که در سراسر دنیا معضل است مواجه ایم.
صفری افزود : پدیده مواد مخدر انقدر خطرناک شده که به بحران تبدیل شده است یک فرد معتاد خودش معتاد است اما درد سرش برای سایر اعضای
خانواده و نیز اجتماع است و هزینه های اخلاقی ومالی و فرهنگی دارد چه باید بکنیم؟ دو برخورد خواهیم داشت سلبی و ایجابی٬ برخورد سلبی کار نیروی انتظامی و سیستیم قضایی کشور است وبرخوردهای ایجابی مان را تقویت کنیم نگاهمان را عوض کنیم علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد قبل از اینکه بچه هاو دانش اموزان و دانشجویان و جوانان و نوجوانان مادر حوزه های اخلاقی بیمارشوند بلوغ جنسی ما امروز رسیده به ۱۰ سال٬ که فاجعه است امروزه اعتیاد از یک سیگار معمولی شروع میشود سن اعتیاد بچه ها از دوران راهنمایی است.
امام جمعه املش ادامه داد: اولیا و معلمان و مدیران ما باید درگیر شوند ایا اینان مهارت کافی دارند؟ ایا ذهنشان در گیر اسیبهای اجتماعی هست یا نه؟ برای جدی گرفتن اسیبها هزینه نداریم با نگاه به امار درصد زیادی از مصادیق اعتیاد ٬ کارمندان هستند می گویند فقر عامل اعتیاد است اما فقیر در کنار غنی هردوتایشان مبتلایند علاوه بر افغانستان ٬یکی از منابع مالی وبسیار قوی فروش مواد مخدر و حشیش ٬ داعش است بسیاری از طلاقهای ما ریشه در اعتیاد دارد اگر امروز آمار اعتیاد ایران یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفرست تلاش کنیم ۵ سال دیگر بیشتر نشود همین آماررا کنترل کنیم و کمش کنیم.
صفری اظهار داشت: مهارتهای زندگی را برای بچه هایمان در نظر بگیریم در مدارس و دانشگاهها ی مان از این موضوع غافل نشویم از تجارب عزیزان گروه naبهره مند شویم از متخصصین و روانشناسان و روانپزشکان بیشتر استفاده کنیم
در این همایش دوتن از اعضای انجمن معتادان گمنام به بیان تجربیات خویش و راههای خروجی از اعتیاد پر داختند.
درپایان از سه خانواده شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *