06:14

1403/01/31

هشدار پلیس راهور شهرستان املش به رانندگان خودرو های بدون معاینه فنی

پلیس راهور شهرستان املش گفت: بر اساس ماده 6 قانون هوای پاک، خودروهای شخصی و دولتی 4سال از تاریخ تولید و وسایل نقلیه عمومی یک سال از تاریخ ساخت موظف‌اند به مراکز معاینه مراجعه و گواهی معتبر معاینه فنی دریافت کنند.

سرهنگ جعفری در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز  درباره اصلی‌ترین موارد نقص معاینه فنی، گفت: بروز نقص یا تغییر در وضعیت ظاهری، فنی و استاندارد وسیله نقلیه، دودزا بودن وسیله نقلیه، تولید صدای ناهنجار، نقص در سامانه روشنایی یا تغییر در میزان نور و رنگ استاندارد و نامیزان بودن چرخ‌های جلو از موارد نقص فنی خودرو است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان املش نقص در سامانه ترمزها، نداشتن عاج مناسب در لاستیک‌ها، نداشتن برف پاک کن و سامانه گرمایشی در مواقع بارندگی، نداشتن زنجیرچرخ یا لاستیک یخ‌شکن در مواقع یخ‌ بندان، شکستن شیشه جلو به‌ صورتی که مانع دید راننده باشد، نقص در تجهیزات ایمنی مانند کمربند ایمنی، کیسه هوا و سامانه ضدقفل ترمزها(ABS) نیز از موارد نقص معاینه فنی است.

سرهنگ جعفری ادامه داد: رانندگی با وسیله نقلیه‌ای که برگ معاینه فنی معتبر نداشته باشد، ممنوع است و دارندگان وسایل نقلیه مکلف‌اند وسیله نقلیه خود را برای انجام معاینه فنی در مراکز فنی مجاز تعیین شده حاضر و پس از احراز شرایط لازم، برگ یا برچسب معاینه دریافت کنند.

وی تصریح کرد: به رانندگان محترم توصیه می‌شود که قبل از هر سفر با خودرو خود، چکاپ کاملی از وضعیت آن انجام دهید. این کار می‌تواند به شما در ایجاد اطمینان، جلوگیری از مشکلات و نقصان‌های زودرس، حفظ عمر خودرو، پیشگیری از حوادث، رعایت قوانین و مقررات و صرفه جویی در هزینه‌ها کمک کند و سفری ایمن و بدون مشکل را به شما تضمین می‌کند.

رئیس پلیس راهورشهرستان املش در پایان به رانندگان توصیه کرد: پیش از مراجعه به مراکز معاینه فنی و اخذ برگه معاینه فنی نسبت به رفع نقص موارد مذکور اقدام کنند تا به راحتی برگه معاینه فنی خود را در حداقل زمان دریافت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *