01:41

1402/03/12

هدف ما انتقال تکنولوژی چایسازی ایران به کشور کنیا است

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ هیلاربارچوک استاندار بومت کنیا،دربازدید از مجتمع کشت وصنعت نوبر در گفتگو با اصحاب رسانه از مهمان نوازی مردم گیلان تقدیر وتشکر ویژه نمود و افزود:استان بومت 60درصد از چای کشور کنیا را تولید میکند و درپی آن هستیم تا تکنولوژی چای کشور ایران را به کنیا انتقال دهیم.

وی هدف از سفرخویش به ایران را تقویت روابط بهتر در حوزه های تجارت و اقتصادی بویژه چای عنوان کرد و افزود:هدف از سفر ما به ایران این بود که فرآیند تکنولوژی چای را از کشور ایران بیاموزیم.

هیلاری بارچوک در ادامه با بیان اینکه همچنین هدف ما انتقال تکنولوژی چایسازی ایران به کشور کنیا است،اظهار داشت:دراین سفر آموختیم تا از سیستم ماشین آلات چایسازی کنیا مانند ایران از سوخت گاز استفاده نماییم.

استاندار بومت با بیان اینکه کشور کنیا آمادگی دارد از سرمایه گذاران به طور کامل حمایت کند افزود: در مزارع کنیا نیز همانند کشور ایران از سموم و آفت کش ها در مزارع و باغات استفاده نمی شود وانشاا…درزمینه چای تفاهم نامه ای جهت همکاری بیشتر امضاء شود.

استاندار کنیا درادامه بابیان اینکه دوستی ما با مردم ایران تابع هیچگونه شرط وشروطی نیست،اذعان داشت:میدانیم که ایران با چالش هایی همچون تحریم ها مواجه شده است اما ما بی توجه به این تحریم ها،راههایی را جهت همکاری پیدا خواهیم کرد.

بارچوک در پایان با اشاره به اینکه ما در بازدیدهای انجام گرفته چیزهای زیاده را آموختیم افزود:از شما مسئولان گیلانی نیز دعوت میکنیم حتما به کشور کنیا سفر کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *