22:12

1403/03/23

هدف اصلی شورای مشارکت مردمی، ترویج فرهنگ نیکوکاری و توسعه خیر و نیکی است /۱۷٠٠ نفر معلول تحت پوشش بهزیستی املش قرار دارند

به گزارش خبرنگار  رانکوه نیوز؛ رییس بهزیستی املش در جلسه شورای مشارکت های مردمی ضمن گرامیداشت و تبریک هفته جهانی افراد دارای معلولیت از هشتم تا چهاردهم آذر ماه ،با بیان اینکه شعار سالجاری هفته معلولین ،پیش بسوی دنیای فراگیر دسترس پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت همه افراد دارای معلولیت است افزود:تاکید سازمان جهانی برابر با مناسب سازی ودسترس پذیری است برای مشارکت معلولین ما در سطح اجتماع است.
سیما مهری  با اشاره به اینکه سازمان ملل متحد یک تعریفی از بهزیستی ارائه کرده است افزود:بهزیستی مجموعه برنامه ها و فعالیت هایی است که تحت نظارت و با کمک دولت برای بهبود زندگی افراد نیازمند در راستای فقر زدایی و کاهش آسيب هاي اجتماعي است.
وی افزود:در کشورما هم سازمان بهزیستی در سال ۵۹ با کمک شهید مظلومان و محرومان شهید فیاض بخش برابر اصل ۲۱و ۲۹ قانون اساسی در راستای فقر زدایی ، کمک به افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، افراد بد سرپرست، نیازمندان و سالمندان با ادغام چندین موسسه و انجمن و سازمان مردم نهاد تاسیس شد.

رییس بهزیستی شهرستان املش در ادامه با بیان اینکه اکنون ۴۱ سال از تأسیس سازمان بهزیستی می گذرد و علاوه بر این که نهاد حمایتی و در راستای فقر زدایی است افزود:۱۹۰ فعالیت تخصصی در سازمان بهزیستی انجام می شود که عمده ترین آنها پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی است و همینطور طبق اصل ۴۴ سیاست های کلی نظام که رهبر معظم انقلاب فرمودند ۹۰ درصد فعالیت های غیر حاکمیتی بهزیستی به مراکز خصوصی واگذار شده است و یکی از سازمان های پیش رو در بحث برون سپاری فعالیتهاست. راه اندازی مؤسسات خیریه، کلنیک های مدد کاری که در سال جاری بعنوان مراکز مثبت زندگی در بستر الکترونیک در حال فعالیت هستند.

مهری همچنین افزود: علیرغم همه تلاش هایی که مددکاران و مسئولین عزیز ما چه در بخش دولتی و خصوصی دارند،اما با مشکلات عدیده معلولین و مددجوعزیز در بخش های مختلف معیشتی ،درمانی و مسکن و بویژه وسایل کمک توانبخشی و بهداشتی ،جهیزیه دارندبا توجه به محدودیت اعتبارات دولتی نمیتوانیم آنطور که باید و شاید به این عزیزان خدمت مطلوب ارائه کنیم وشرمنده این عزیزان هستیم و اینجاست که نیازمند حمایت خیرین و نیکوکاران عزیزهستیم.

وی در ادامه جلب مشارکت مردمی را یکی از اهداف خیرین عنوان کرد و در این راستا مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری و سمن های مردم نهاد در این راستا فعالیت میکنند.

مهری اذعان داشت :سازمان بهزیستی برای سمت وسو دادن کمک های نقدی و غیرنقدی عام شورای مشارکت مردمی را در دستور کار خود قرار داد که ریاست آن در شهرستان فرماندار محترم ،بهزیستی بعنوان دبیر شورا ،شهرداران،اداره اوقاف و معتمدین اعضای اصلی شورا هستندو هدف اصلی شورای مشارکت مردمی، ترویج فرهنگ نیکوکاری و وقف ،شناسایی خیرین،افزایش خیرین و ایجاد مسئولیت اجتماعی برای همه نهادها که بتوانند در راستای کاهش مشکلات افراد نیاز مند قدم بردارند،می باشد.

وی افزود:در بهزیستی شهرستان املش ۳هزار نفرتحت حمایت داریم اعم از معلولین ،زنان سرپرست خانوار، افراد بدسرپرست و افراد نیازمند هستند که ۱۷۰۰نفر افراد دارای معلولیت و سالمندان هستند که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کنند

مهری در پایان افزود:دراینجا جا دارد از همه مؤسسات خیریه،مراکز نیکوکاری،معتمدین ، خیرین فعال در فضای مجازی ،خیرین و نیکوکاران که در بحران کرونا یاریگر ما بودند ،تقدیر وتشکر ویژه می نمایم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *