13:43

1403/01/27

هجوم زمین‌خواران ‌به استان گیلان

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به ضرورت توجه به ویلاسازی و کوچک‌سازی در بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: آمار تغییر کاربری‌ها در استان کمرشکن است و باید جلوی آن را گرفت و برخی نیز هدفشان از تغییر کاربری رسیدن به سرمایه‌های کلان است.

‌به گزارش رانکوه نیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن استان با بیان اینکه نظام اسلامی خود را موظف به خدمات‌رسانی به مردم می‌داند اظهار داشت: یکی از رمز و رازهای مانایی جمهوری اسلامی این است که مسئولان خود را خدمتگزار مردم می‌دانند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان عمده‌ترین بخش خدمات‌رسانی‌ها را مربوط به مسکن دانست و تصریح کرد: در مناطقی از ایلام، کردستان، چابهار و سیستان، خدمات بسیار نظام اسلامی قابل مشاهده است اگرچه هنوز در برخی مناطق مشکلاتی وجود دارد.

آیت‌الله فلاحتی گفت: اگر دولت بتواند دلار را از معادلات اقتصادی حذف کند بسیار موفق خواهد بود البته این مقوله هم منوط به آن است که کشور از یک اقتصاد با دوام و زیربنای محکم اقتصادی برخوردار باشد لذا یکی از ضررهای کشور، وابستگی به دلار و نفت است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خدمات متعدد نظام اسلامی نباید نادیده گرفته شود افزود: در گذشته، بسیاری از روستاهای نزدیک از عادی‌ترین امکانات محروم بودند اما نظام اسلامی در شرایط تحریم و مطالبات فراوان مردم توانست خدمات متعددی ارائه دهد و این روستاها امروز از امکانات شهری برخوردارند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: زمانی‌که طرح تسطیح اراضی شالیزاری مطرح شده بود جمعی از مردم مخالفت کردند و هنوز هم در بعضی روستاها سر این موضوع دعواست و به برکات طرح که منجر به کاهش هزینه‌ها، حمل بهتر محصول و عبور ماشین‌آلات کشاورزی و… شده توجه نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان ادامه داد: برخی طرح‌ها موجب ایجاد رفاه برای روستاییان، زیباسازی مناطق و افزایش ارزش منازل مردم می‌شود اما عده‌ای به برکات و اثرات آن توجه نمی‌کنند لذا باید کار فرهنگی شود و در طرح هادی نیز فرهنگ‌سازی رسانه‌ای شود تا مردم باور کنند که این طرح‌ها به نفع آنان است.

امام جمعه رشت با اشاره به مشارکت ستودنی مردم ایران در امور خیرخواهانه تصریح کرد: در وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله همواره شاهد کمک‌های مردمی برای کمک‌ به آسیب‌دیدگان هستیم که نشان‌دهنده دین‌داری مردم است.

آیت‌الله فلاحتی به ضرورت توجه به ویلاسازی و کوچک‌سازی در بنیاد مسکن اشاره و بیان کرد: هر طرحی قبل از راه‌اندازی باید از زیرساخت مستحکم برخوردار باشد از طرفی به‌گفته روانشناسان یکی از علل و عوامل بیماری‌های روحی و روانی، خانه‌های آپارتمانی است لذا طرح ویلاسازی و کوچک‌سازی در روستاهای گیلان می‌تواند مورد توجه باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به ضرورت عدم‌ به‌کارگیری اسم لاتین و اصطلاحات انگلیسی در نامگذاری ساختمان‌ها تاکید کرد: مهندسازان و انبوه‌سازان به این مقوله توجه کنند و در نامگذاری ساختمان‌سازی‌ها از اصطلاحات فارسی استفاده شود.

وی در ادامه از مدیران و معاونین بنیاد مسکن استان خواست که خودصیانتی و نظارت سخت بر مجموعه را مورد توجه ویژه قرار دهند و گفت: بخشی از آثار منفی در کشور، ناشی از عدم خودصیانتی بعضی مدیران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه آمار تغییر کاربری‌ها در استان کمرشکن است و باید جلوی آن را گرفت افزود: افزایش قیمت زمین، نیاز مردم و هجوم زمین‌خواران از سایر کشورها به استان گیلان از علل و عوامل تغییر کاربری‌ها است که باید جلوی آن را گرفت و برخی نیز هدفشان از تغییر کاربری رسیدن به سرمایه‌های کلان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *