19:43

1403/02/31

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی : ۱۴۸۰۰ تن برگ سبزچای از چایکاران خریداری شده است

P1020985-200x250

محمدمهدی رهبری گفت: از آغاز برداشت برگ سبز چای تاکنون ۱۴ هزار و ۸۰۰ تن از چایکاران خریداری شده است.

 به گزارش جیرگوابر نیوز، محمدمهدی رهبری با بیان اینکه برداشت برگ سبز چای از اوایل اردیبهشت آغاز شده است ،اظهار کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبزچای به ارزش اقتصادی ۲۴ میلیارد تومان از چایکاران استان های شمالی خریداری شده و ۹۸ درصد چای برداشت شده درجه یک است.
وی،خاطر نشان کرد: طبق مصوبه دولت امسال قیمت خرید هر کیلو برگ سبزچای درجه یک ، یک هزار و ۸۰۰ تومان و درجه دو یک هزار تومان است و این در حالی است که در سال گذشته قیمت هر کیلو برگ سبزچای درجه یک ، یک هزار و ۲۰۰ تومان و درجه دو ۶۵۰ تومان بوده است.
به گفته این مسئول شرایط مطلوب جوی و نیز حمایت های دولت با افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای در چایکاران انگیزه بیشتری نسبت به سال گذشته برای برداشت چای ایجاد کرده است و موجب شده زمین هایی که بایر مانده بود دایر شود و سطح زیرکشت افزایش یابد و تولید امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود سه برابر افزایش داشته است.
وی با اشاره به اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به صنعت چای کشور افزود: قرار است که ۸ تا ۱۰ درصد از این اعتبار که حدود ۱۶ میلیارد تومان است به صورت تنخواه به چایکاران پرداخت شود و با مقدار ذخیره ای که در سازمان چای وجود دارد این سازمان می تواند پرداخت های برگ سبز چای را آغاز کند و امیدواریم طبق قول های داده شده بهای پرداخت برگ سبز چای به چایکاران هر ۱۵ روز یکبار صورت گیرد.
رهبری با اشاره به مرغوب تر بودن کیفیت تولید برگ سبز چای نسبت به سال گذشته ابراز امیدواری کرد: دولت برای حمایت تولیدات داخلی، واردات چای را کنترل کند تا بتوانیم چای داخلی را در ذائقه مردم قرار دهیم./رصد رودسر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *