نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان ظهر امروز با حضور نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان، رئیس علوم پزشکی گیلان، نماینده مردم رودسر و املش و فرماندار رودسر در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

 به گزارش رانکوه نیوز، فرماندار رودسر نیز در این نشست حل مشکلات حقوقی بیمارستان شهید انصاری رودسر را مطرح و از دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواست تا متعهدانه‌تر نسبت به مسائل شهرستانی که ورودی استان بوده و دارای وسعت و جمعیتی چند برابر برخی از شهرستان‌های دیگر است داشته باشد.

حسین اسماعیل‌پور با بیان اینکه سقف تنها بیمارستان شهرستان رودسر فرسوده بوده و آب چکه می‌کند، افزود: تعیین وضعیت نیروهای بیمارستان رودسر از سوی دانشگاه علوم پزشکی ضروری است و نیروهایی که به‌عنوان خدماتی جذب‌شده‌اند در حوزه‌های اداری استفاده می‌شوند درحالی‌که وضعیت بهداشتی این بیمارستان نیازمند توجه است.

وی تأمین تجهیزات و امکانات و مدیریت بیمارستان شهید انصاری از مطالبات مردمی است، تصریح کرد: در وضعیت عادی نسبت به ارائه خدمات به مردم فوق‌العاده کم‌لطفی می‌شود و مدیریت آن زیر سؤال است.

فرماندار رودسر با اشاره به اینکه شهرستان رودسر از هفته گذشته طرح هوشمند سازی فاصله‌گذاری را آغاز کرده است، گفت: در بحث کرونا در این شهرستان نقش مردم پررنگ‌تر از دولت بوده و خیرین و مردم کمک‌های زیادی در رفع کمبودهای این شهرستان داشته‌اند و جای قدردانی است.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه زیستی در شهرستان رودسر فعال است افزود: در ایام کرونا هرروز شهرها و حداقل چهارتا پنج مرتبه روستاها علیه ویروس کرونا ضدعفونی شدند.

اسماعیل‌پور با اشاره به اینکه ۲۰ درصد چای کشور در رودسر تولید می‌شود، بیان کرد: ۸۰ درصد کارگران کارخانه‌های چای این شهرستان غیربومی بوده و لازم است برای کنترل کرونا چاره‌ای اندیشید.

انتهای پیام/