صبح امروز رییس و کارکنان میراث فرهنگی شهرستان املش به مناسبت روز جهانی موزه و میراث با با امام جمعه ، فرماندار و دادستان املش دیدارکردند.

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، در این دیدار حجت الاسلام رنجبر امام جمعه املش ضمن تبریک هفته میراث افزود: با اطلاع رسانی از چهره‌های شاخص تاریخی لازم است روحیه صیانت از خاک و هویت تاریخی باید در بین نسل جوان ترویج شود و تنها با چنین روحیه‌ای می‌توان در مقابل هر تهدیدی ابستادگی کرد.

وی افزود:با ایده‌های خلاقانه می‌توان نسبت به جذب و ماندگاری مسافران اقدام کرد و در این خصوص لازم است از ایده‌های جدید نسل جوان بهره برد.

 

در ادامه  محمد رنجبرفرماندار املش ضمن خوشامد گویی و تبریک هفته میراث فرهنگی به مجموعه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری بیان کردند :میراث جزء فرهنگ و تمدن بوده و همه مسئولیم در حفظ و نگهداری از آنان کوشش کنیم.

 

در ادامه آقای رضوی پور داداستان املش ضمن تبریک هفته میراث فرهنگی در راستای تعاملات در زمینه حفظ و نگهداری آثار تاریخی شهرستان و پیگیری پرونده های متجاوزین به میراث فرهنگی شهرستان املش مباحثی ایراد کردند

 

درپایان این نشست قاسم قنبری با ارائه گزارشی از عملکرد میراث فرنگی , صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیان داشت : وجود بناهای تاریخی در شهرستان املش یکی از ظرفیت های مهم شهرستان است که می تواند در توسعه صنعت گردشگری نقش بسزایی داشته باشد و حفاظت از این اثر جزء وظایف همه ی دستگاه ها می باشد و همه ما وظیفه داریم در حفظ و نگهداری از میراث فرهنکی کوشا باشیم.