06:33

1402/01/10

نشانه‌های تومورهای مغزی/ سردردهای خطرناک را بشناسید

دبیر علمی بیست وچهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی با اشاره به علائم سردردهای خطرناک گفت: سردردهای همراه با علائمی همچون کاهش هوشیاری ممکن است خطرناک بوده و باید جدی گرفته شود.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه: به نقل از روابط عمومی انجمن متخصصین مغزو اعصاب ایران، امیرحسن حبیبی دبیر علمی بیست وچهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در آستانه بیستمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در ارتباط با شایع‌ترین بیماری‌های مغز و اعصاب اطفال گفت: تب و تشنج بین سنین ۶ ماهگی تا ۶ سالگی یکی از مشکلات شایع در میان کودکان است که اگر تن‌ها تب وجود داشته باشد باید جهت رفع آن اقدام کرد تا با مشکلات بیشتری برای کودک همراه نشویم.
وی افزود: در صورتیکه تب بالا کنترل نشود خطر آفرین بوده و ممکن است سبب بروز تشنج و مشکلات مربوط به حوزه مغز و اعصاب برای کودک شود.
دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اظهار کرد: کاهش اکسیژن رسانی به مغز نوزاد حین زایمان مادر می‌تواند سبب فلج مغزی نوزاد شود و مشکلات زیادی را برای آن و خانواده اش ایجاد کند که این مشکل نیز یکی دیگر از بیماری‌های حوزه مغز و اعصاب کودکان به شمار می‌رود.
وی در ارتباط با موضوع سردردهای خطرناک بیان کرد: سردردهایی خطرناک هستند که هنگام صبح بروز پیدا کنند یا قبل از سردرد فرد دچار استفراغ شود، همچنین سردردهایی که بدون سابقه قبلی ایجاد شده یا متفاوت از سرددهای قبلی فرد از نظر زمانی و شدت است، می‌تواند خطرناک باشد.
حبیبی افزود: سردردهایی که همراه با آنها علائم دیگری مانند ضعف یک طرفه بدن یا کاهش هوشیاری است یا به دنبال فعالیت بدنی ایجاد می شود، ممکن است خطرناک بوده که نیاز به بررسی جدی و بیشتر دارد.
دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی در ارتباط با دلیل افزایش آمار ابتلا به میگرن گفت: آمار دقیقی در مورد این مسئله وجود ندارد البته به دلیل تشخیص و شناسایی این بیماری نسبت به گذشته، گاهی گمان می‌رود این مشکل نسبت به قبل افزایش یافته که استرس و تنش سبب بدتر شدن وضعیت میگرن در افراد می‌شود. ِ
وی در مورد تومورهای مغزی گفت: این تومور‌ها بسته به اینکه در کجای مغز قرار دارند، ممکن است علائم مختلفی را از خود نشان دهند که این علائم به طور نمونه، ضعف اندام ها، اختلال شخصیت، استفراغ، افزایش فشار داخل مغز، دوبینی، وزوز گوش است.
حبیبی در ارتباط برگزاری بیست و چهارمین کنگره بین الملی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اظهار کرد: این کنگره هرساله در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و مهمانان داخلی و خارجی در آن حضور دارند که متخصصین مغز و اعصاب در حوزه اطفال و بزرگسالان در زیررشته‌های تشنج، اختلالات حرکتی و ام اس می‌توانند در این کنگره حضور یافته و از مطالب علمی ارائه شده در آن بهره‌مند شوند.
گفتنی است؛ بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی ایران ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ماه با حضور اساتید و صاحبنظران داخلی و خارجی در هتل المپیک برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *