نخستین انتقال عضو پیوندی کشور از طریق اورژانس هوایی امروز در مسیر رشت به تهران انجام شد.     به گزارش رانکوه نیوز،  محمد سرور، رئیس اداره اورژانس هوایی کشور گفت: قلب زن جوان اهل انزلی که ۲۴ فروردین ماه در تصادف رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، امروز در بیمارستان رازی رشت اهدا و […]

نخستین انتقال عضو پیوندی کشور از طریق اورژانس هوایی امروز در مسیر رشت به تهران انجام شد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز،  محمد سرور، رئیس اداره اورژانس هوایی کشور گفت: قلب زن جوان اهل انزلی که ۲۴ فروردین ماه در تصادف رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، امروز در بیمارستان رازی رشت اهدا و از طریق اورژانس هوایی از فرودگاه بین المللی سردار جنگل این شهر به تهران ارسال شد.

 

وی با بیان اینکه این عمل از ساعت ۸ و ۲۴ دقیقه امروز شروع شد و ساعت ۱۰ به پایان رسید، افزود: عمل انتقال عضو پیوندی قبلا از طریق هوانیروز ارتش انجام می‌شد و برای نخستین بار این کار از طریق اورژانس هوایی در حال انجام است.

 

رئیس اورژانس هوایی کشور با اشاره به اینکه بزرگترین چالش در عمل پیوند اعضا زمان است، اظهار داشت: ۳ ساعت زمان نیاز داریم تا عضوی برای پیوند منتقل شود و ترانسفر هوایی بهترین گزینه برای این نوع پیوند هاست.

 

شاهرخ یوسف زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان هم گفت: قلب اهدایی مائده روشن (مادر جوان یک دختر ۶ ماهه) در بیمارستان امام خمینی تهران به یک زن ۵۳ ساله پیوند خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: دو کلیه و کبد این بیمار مرگ مغزی شده اهل انزلی هم در رشت به بیماران نیازمند پیوند می شود.