12:37

1402/03/17

ناوگان راهداری شهرستان املش نیازمند نوسازی است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای املش گفت: ناوگان راهداری املش فرسوده است و نیاز مبرم به نوسازی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ ایرج رضایی در گفت‌وگویی اظهار داشت:، با بیان اینکه ناوگان راهداری املش نیاز مبرم به نوسازی دارد اظهار داشت: شهرستان املش 367 کیلومتر راه روستایی و فرعی دارد که 349 کیلومتر آن راه روستایی و 18 کیلومتر راه فرعی است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای املش گفت: از مجموع 349 کیلومتر راه روستایی شهرستان املش تاکنون 158 کیلومتر معادل 45.8 درصد آن آسفالت شده و 85.4 کیلومتر راه شوسه و 105 کیلومتر هم راه دسترسی است.

رضایی اعلام کرد: شهرستان املش سه راهدارخانه دارد که به جز راهدارخانه مرکزی که در اداره راهداری مستقر است دو راهدارخانه خصیل‌دشت و ملکوت در مناطق کوهستانی این شهرستان واقع شده‌اند.

وی افزود: از مجموع 349 کیلومتر راه روستایی شهرستان املش، 140 کیلومتر آن در 18 محور مناطق صعب العبور کوهستانی تحت پوشش دو راهدارخانه ملکوت و خصیل‌دشت قرار دارد و 1300 خانوار در 36 روستای ییلاقی این شهرستان سکونت دارند.

رضایی گفت: 3 راهدارخانه شهرستان املش تاکنون در مجموع به 3 دستگاه کامیون برف‌روب، 2 دستگاه لودر، 2 دستگاه گریدر و یک دستگاه بولدوزر مجهز شده‌اند که به جز یک دستگاه کامیون برف‌روب و یک دستگاه گریدر، عمر بقیه ماشین آلات به بیش از 30 سال می‌رسد که نیاز به نوسازی دارد.

وی افزود: امسال 22 میلیارد و 984 میلیون ریال اعتبار از منابع مختلف در کمیته برنامه ریزی  به راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش اختصاص یافت که 8 میلیارد و 184 میلیون ریال بیشتر از میزان سال گذشته است.

رضایی با اشاره به این که 30 درصد اعتبارات راه و شهرسازی و راهداری سال گذشته تخصیص یافت گفت: از مجموع اعتبارات راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش امسال 3 میلیارد و 880 میلیون ریال آن به راهداری اختصاص یافت.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش اظهار داشت: تعمیر و نگهداری راهدارخانه، عملیات راهداری و ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها مهمترین وظایف اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان املش است.

به گزارش تسنیم املش از شهرستان‌های محروم استان گیلان است که در شرق این استان واقع شده و 469 و نیم کیلومتر مربع وسعت دارد.

دو سوم مساحت آن کوهستانی است و فرسودگی تجهیزات راهداری باعث کندی روند خدمات برف‌روبی و بازگشایی مسیرهای ییلاقی این شهرستان در فصل سرد سال می‌شود./تسنیم

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *