نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به مصوبه امروز مجلس، گفت: وزارت آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی شد.

به گزارش رانکوه نیوز،امیر خجسته با یادآوری تصویب طرح یک فوریت استفساریه تبصره (۱۰) ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش، گفت: به موجب تصویب این طرح وزارت آموزش و پرورش مکلف شد تا مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت‌های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به‌کار گرفته شده‌اند را به کار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین با موافقت نمایندگان و بر اساس مصوبه مذکور آموزش و پرورش باید حق‌التدریسان غیرمستمر قبل از سال ۱۳۹۱ و نیروهای آموزش‌دهنده تجمیعی نهضت سوادآموزی قبل از ۱۳۹۲ را بدون آنکه الزامی برای استخدام آنها پیش‌بینی کند، به‌کار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، افزود: این طرح هیچ‌ گونه بار مالی برای دولت به همراه ندارد بنابراین با توجه به اینکه مقدمات لازم در خصوص اجرای این قانون توسط وزارت آموزش و پرورش فراهم شده است، با تصویب این طرح مشکل معلمان پیش‌دبستانی و خرید خدمات حل شد./

پایان پیام /