07:38

1402/01/05

مشاهده یک قلاده پلنگ در ارتفاعات املش

هنوز چند روزی از مشاهده پلنگ در رودبار واقع در جنوب گیلان نگذشته که این بار خبر رسید پلنگی دیگر البته این بار در املش مشاهده شده است.

به گزارش رانکوه نیوز، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش با اشاره به مشاهده یک قلاده پلنگ در جنگل‌های این شهرستان واقع در شرق گیلان گفت: مأموران یگان حفاظت محیط ‌زیست شهرستان املش به هدایت محیط‌بان شاهپور عبدی موفق به تصویربرداری از پلنگ توسط دوربین تله‌ای در ارتفاعات این شهرستان شدند.

لطیف جواهر دشتی گفت: این چندمین بار است که مأموران یگان حفاظت شهرستان املش موفق به فیلم‌برداری از پلنگ در این منطقه شده‌اند و گزارش‌های مکرر مردمی و مأموران اجرایی ما از مشاهده پلنگ در منطقه نشان می‌دهد که این منطقه مأمن و زیستگاه فوق‌العاده مناسبی برای این‌گونه نادر در کشور است.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی بسیار مناسب جنگل‌های گیلان بیان کرد: تنوع گیاهی و جانوری منحصربه‌فرد و وجود دره‌های عمیق در این منطقه بهترین شرایط را برای زیست گونه‌های جانوری نظیر پلنگ، شوکا، خرس قهوه‌ای، گربه جنگلی، گراز و سایر جانداران فراهم کرده که به جرات می‌توان گفت در کشور بی‌نظیر است.
به گفته جواهردشتی؛ شهرستان املش با برخورداری از جنگلهای انبوه و مناطق کوهستانی، دارای تنوع زیستی بالایی است که در سال جدید با ثبت گونه‌های پلنگ، گرگ، گربه جنگلی، روباه معمولی، شوکا، گراز، تشی و غیره توانست بار دیگرگونه‌های منحصربه‌فردی از محیط‌ زیست را به تصویر بکشد.
۶ بهمن ماه نیز علی فرهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار از تصویربرداری از یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات این شهرستان خبر داده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *