اختصاصی/ معاون سیاسی امنیتی املش گفت: مسئولین نگاه ویژه‌تری به رفع آسیب های اجتماعی داشته باشند

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حیدری نژاد معاون سیاسی امنیتی فرمانداری املش در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان املش ضمن تشکر از زحمات رییس بهزیستی شهرستان املش و همکارانشان خاطر نشان کرد: معضل بزرگ اجتماعی متعلق به امروز نیست و بحث آسیب‌های اجتماعی از دیرباز وبه شکل های متفاوت وجود داشته است.

 

وی با بیان اینکه با انقلاب صنعتی که در کشورهای جهان اتفاق افتاد، شکلش و نوعش تغییر پیدا کردو به همین جهت ما نیاز داریم نوع روش‌های خودمان را بروز کنیم افزود: آسیب‌های اجتماعی متفاوت امروز ما در بحث خانواده ،سرقت ، اعتیاد، مسائل و انحرافات اخلاقی و اعتیاد به اشکال مختلف در شهرستان خودمان و در استان ما و در تمام نقاط جهان دیده می شود.

 

وی با اشاره به اینکه بحث آسیب های اجتماعی از دغدغه های بسیارمهم مسوولیت و رهبر معظم انقلاب است اظهار داشت:مسوولین باید به این موضوع نگاه ویژه داشته باشند وسعی کنند اقداماتی که انجام میدهند چقدر در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار است.

 

حیدری نژاد در ادامه با بیان اینکه برای بهبود بیماران آسیب های اجتماعی باید به متخصصین فن و اهل تشخیص مراجعه شود تا علل را بررسی و راهکار بدهند افزود:ما همه تلاشمان براین است که مردم ما رفاه اجتماعی ، نشاط و امید به ادامه زندگی را داشته باشند.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه اگر ما به گونه‌ای متفاوت عمل ‌کنیم و برنامه‌ریزی‌های ما به گونه‌ای دیگر باشد نه اینکه کاهش نداریم بلکه شاهد افزایش آسیب های اجتماعی خواهیم بود خاطر نشان کرد: ‌بایستی در برنامه ها و رویکردهای خودمان تغییر و تحولاتی ایجاد کنیم.یعنی اگر اداره بهزیستی، از امروز نیاز به کارگروه دارند، اگر نیاز ندارند خودشان به همه کسانی که تشخیص می‌دهند، این مبحث را به طور ویژه بررسی کنندو هفته به هفته گزارش کار از مباحث آسیب های اجتماعی را به بنده ارائه نمایند.

 

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری املش همچنین به کاربرد اورژانس اجتماعی و روان‌شناسی در شهرستان املش اشاره داشت و گفت: راهکارهایی را که این دو مرکز ارائه میدهند قطعا درکاهش آسیب های اجتماعی مفید وموثر خواهد بود.

 

وی همچنین به بحث سالمندان پرداخت و افزود: خوشبختانه فضای شهرستان املش به گونه‌ای است که سالمندان در کنار خانواده‌ها زندگی می‌کنند وخیلی بندرت دیده می‌شود این افراد با تجربه و مؤمن ما در مراکزی مثل مراکز سالمندان نگهداری شوند و دراین راستا وظیفه ما است که فضایی آرام و شور ونشاط را برای سالمندان عزیز فراهم نماییم.

 

حیدری نژاد در پایان با اشاره به اینکه شهرستان املش یک غنای فرهنگی است و این موارد هنوز در شهرهای مانند املش دیده نشده است ویکی از برنامه های ما اینست که مردم را تشویق کنیم تا سالمندان را در محیط خانه که خود این افراد سالها برای آنها زحمت کشیدند، حفظ و نگهداری کنند افزود:برای نگهداری سالمندان خانواده ها نیاز به تامین وسایل مورد نیاز دارند و انشاا…با همکاری خیرین محترم سعی خواهیم کرد مایحتاجی که مربوط به سالمندان است را برای خانواده هایی که نیاز مالی دارند ،تامین نماییم.