02:57

1403/03/09

مسئولین برای مشکل کم آبی کشاورزان زودتر برنامه ریزی کنند

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان املش در خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه در سفارش به تقوای الهی که خداوند میفرماید:عاقبت از آن متقین است آنهایی که اهل تقوا ،اهل رعایت حدود و صغور الهی هستند که ماه ذی الحجه، ماه حدود و صغور الهی است.

امام جمعه املش در ادامه ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت فاطمه الزهرا (س) و حضرت علی(ع)افزود:مهمترین بحث ازدواج،بحث فرهنگ سازی و گفتمان سازی است .دشمن گفتمان سازی سوء دارد انجام میدهد .دشمن دارد برعلیه ازدواج سالم و آسان اقدام می‌کند ما باید فرهنگ اسلامی را رواج دهیم.وی افزود:اگر فرهنگ سازی ازدواج نشود جامعه به طرف ازدواج سفید و بدون شرعی برود،قرآن می فرماید مردم بطرف شهوت ها و فساد میروند لذا همه باید فرهنگ ازدواج سالم و آسان را برای جوانان فراهم نماییم.
خطیب جمعه املش همچنین با گرامیداشت شهادت چهارمین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی افزود:ایشان از شهدای مقدس،مبارز و از یاران امام بودند که درسال ۶۱توسط منافقین به شهادت رسیدند که درود سلام بر ایشان و همه شهدای ایران اسلامی باد.
وی همچنین به هفته اول تیر ماه و سالروز حمله جنایت کارانه آمریکا به هواپیما ی مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷اشاره داشت و گفت:در این جنایت زن،مرد،بچه مظلومانه به شهادت رسیدند.آمریکا بزرگترین جنایت قرن است لذا این ایام افشای جنایت های آمریکا در عراق،سوریه ،هیروشیما و ویتنام و جنگ در یمن و افغانستان هیچوقت از ذهن مردم پاک نخواهد شد و تا زنده ایم خواهیم گفت مرگ بر استکبار، مرگ بر آمریکا.لذا آمریکا بدنبال مذاکره است و ازآنطرف تهدید می‌کند و تحریم ها را اضافه کرده لذا مسئولین باید مواظب باشند و مقاومت و ایستادگی کنند.رهبر انقلاب فرموند توافقی مستمر است که پایدار باشد و مستلزم این باشد که همه تحریم هابا ضمانت های لازم بی قید و شرط اجرا شود.
امام جمعه املش در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از همه مسئولین ذیربط که در جهت بحران آب کشاورزی همت داشتند افزود:متاسفانه برخی زمین های کشاورزی بحران خشکسالی دارند وانشاابزودی شاهد…نزول رحمت الهی در روزهای آتی باشیم.
وی با بیان اينکه مطالبه گری اینست که هم کشاورزان به داد هم برسند و هم مسئولین زودتر برنامه ریزی کنند افزود:بعضی از روستاها آب سوار تعیین نکردند لذا باید مسئولین اقدام کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین رنجبر در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر افزود:هرکس در روز عید غدیر اطعام دهد مانند این است که هزاران پیامبر را اطعام داده است .انشاا…عید غدیر و دعای عرفه امسال هرچه باشکوهتر برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *