01:07

1403/04/01

مرغان ماهی‌خوار با گرفتار شدن در تور ماهیگیران تلف می‌شوند

به گزارش رانکوه نیوز، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه در مورد این فیلم گفت: این پرندگان ماهی‌خوار که به روش شیرجه و غوطه وری در آب اقدام به صید ماهی می‌کنند، برای خوردن ماهی وارد تور‌های صیادی شده و نتوانستند به موقع فرار کنند و جان خود را از دست دادند.

به گفته رامین حسین زاده، لاشه پرندگان گرفتار و خفه شده در تور ماهیگیران توسط صیادان یا امواج آب به ساحل منتقل شده است.

همه ساله در اوایل فصل بهار دسته‌های باکلان بزرگ در مسیر مهاجرت به عرض‌های شمالی و بخش‌های از اروپا و کشور‌های حوزه قفقاز در مناطقی از گیلان و مازندران برای تجدید قوا و تأمین انرژی توقف می‌کنند و این توقف همزمان با اوج فعالیت پره‌های صیادی در دریا و رودخانه است.

او از مشاهده چنین تلفاتی همه ساله در این فصل در طول نوار ساحلی استان‌های شمالی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه باکلان بزرگ جزء گونه‌های با جمعیت نسبتا زیاد است، این حجم از تلفات در جمعیت بزرگ این گونه قابل پیش بینی و چشمپوشی است.

سرپرست حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه می‌گوید: اوج فعالیت پره‌های صیادی در فصل زمستان و پاییز است و در فصل بهار فقط تا ۱۵ الی ۲۰ فروردین ماه فعالیت دارند.

به گفته آقای حسین زاده، پرنده باکلان در فهرست نیازمند به حمایت حیات وحش قرار ندارد و خطری بالقوه جمعیت این گونه را تهدید نمی‌کند.

او همچنین تأکید کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته علائمی از بیماری در این تلفات پرندگان مشهود نبوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *