23:06

1403/03/23

مردم ما نیازمند تلاش دلسوزانه مسؤولان هستند

امام جمعه رشت، خواستار استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای برطرف کردن مشکلات مردم به جای تمکین از قدرت‌های زر و زور توسط نمایندگان مجلس شد و اظهار کرد: جوانان و دانشگاهیان برومند، اندیشمند، خردمند و دورنگر داریم و می‌توانند در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بدون توقع به دولتمردان کمک کنند.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ آیت‌الله فلاحتی به واکنش برخی از افراد نسبت به سخنان امامان جمعه اشاره کرد و افزود: آقایان می‌خواهند ما را مؤعظه کنند و در نوشته‌های خود می‌گویند؛ کسانی که دارای تریبون‌های کلان اجتماعی سیاسی هستند انصاف دهند و تقوا داشته باشند.

وی ادامه داد: سخن افراد مذکور به این معناست، «بنده و امثال بنده که سرباز مقام معظم رهبری هستیم بی‌تقواییم و آقایانی که اینگونه به قدرت‌های زر و زور تمکین می‌کنند با تقوا هستند و این جای تأسف دارد».
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آقایان در بولتن‌های خبری می‌گویند «آقایان انصاف دهند، تقوا داشته باشند و به فکر ملت و دولت باشند»،

وی تصریح کرد: اگر هر کسی بخواهد ارزش‌های ملت را به تاراج دهد و بعد ما حرف بزنیم و مردم را مطلع کنیم، این بی‌تقوایی نیست بلکه عین تقوا است.

عکس خبر: ابوالفضل شکری

نماینده ولی فقیه در گیلان متذکر شد: نگاه مقام معظم رهبری این است دردهایی که متوجه جامعه از داخل و خارج می‌شود به مردم اطلاع‌رسانی کنیم و اگر ملت از این پروسه‌ها مطلع نباشد این خیانت است.

آیت‌الله فلاحتی اضافه کرد: همگان باید متوجه حوادث باشند که مردم ما نیازمند تلاش دلسوزانه مسؤولان هستند و امیدواریم خداوند به همه ما توفیق خدمت صادقانه به این مردم پابرهنه را عنایت فرماید.

وی همچنین پیرامون نظام خانواده در اسلام، بیان کرد: برنامه‌ریزی در زندگی به‌ویژه زن و شوهر جوان بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت با اشاره به امر مهم برنامه‌ریزی در مدیریت محیط‌های جمعی، اظهار کرد: داشتن برنامه از آسیب‌ها می‌کاهد ضمن اینکه زن و شوهر با برنامه‌ریزی از لغزش‌ها و خطاها مصون می‌مانند.

آیت‌الله فلاحتی، برنامه در زندگی را سبب مصون ماندن انسان از پریشانی دانست و یادآور شد: کسی که با برنامه زندگی کند امکان تهدیدها برای او کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه انسان در زندگی مادی و معنوی نیاز به نشاط دارد، بیان کرد: امر مذکور نیاز به برنامه دارد زیرا انسانی که با برنامه زندگی می‌کند دارای روح و روان آرام است.

نماینده ولی فقیه در گیلان معاشرت زیبا، توسعه در زندگی با برنامه‌ریزی و غیرتی مسؤولیت‌زا را از مؤلفه‌های زندگی موفق در زندگی فردی و اجتماعی برشمرد و گفت: استفاده درست و مطلوب از امکانات از دیگر دستاوردهای داشتن برنامه در زندگی است.

آیت‌الله فلاحتی متذکر شد: مدیر شایسته و سالم فردی است که از امکانات اندک استفاده مناسب کند و در شرایط بحرانی از کمترین امکانات بهره‌برداری گسترده داشته باشد.
انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *