18:52

1403/03/27

مرحوم “حجت الاسلام مظفری” مجاهدی نستوه و مبارزی بصیر بود

امام جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه مرحوم حجت الاسلام حسن مظفری مبارزی شجاع و مجاهدی نستوه بود و انقلابی بصیر بود گفت: وی در کنار مسائل مدیریتی و طلبگی، هرگز از مردم غافل نشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد ساجدی عصر امروز در مراسم ترحیم مرحوم حجت الاسلام حسن مظفری املشی در مصلی املش اظهار داشت: مرحوم حاج حسن مظفری املشی در دوره جوانی وارد حوزه علمیه تهران مدرسه سپهسالار و سپس وارد حوزه علمیه قم شد.
امام جمعه آستانه اشرفیه گفت: حضور مرحوم حاج حسن مظفری املشی در حوزه‌های علمیه که مهمترین پایگاه‌های علمی و دینی تشیع است باعث افزایش بینش و بصیرت و روشن بینی وی شده و با اساتید بزرگ و برجسته‌ای ارتباط پیدا کرد.
وی با بیان اینکه مرحوم مظفری در اوایل دوره طلبگی‌اش پس از آشنایی با نهضت و قیام امام(ره) به طلبه‌ای مبارز و انقلابی مجاهد تبدیل شد افزود: وی با مرحوم آیت الله مشکینی و آیت الله محمدی گیلانی آشنا و نزدیک بود و در طول تحصیل در مبارزات انقلابی در مسیر امام راحل(ره) حضور و فعالیت گسترده‌ای داشت.
امام جمعه آستانه اشرفیه گفت: همین فعالیت‌های مبارزاتی قبل از پیروزی انقلاب باعث چندین بار دستگیری و زندانی شدن حاج حسن مظفری املشی شد که در همین زندان‌ها بود که با شخصیت‌های تراز اول انقلاب و یاران صدیق و باوفای امام خمینی(ره) از جمله رهبر معظم انقلاب آشنا شد.
ساجدی افزود: مرحوم حاج حسن مظفری املشی بعد از پیروزی انقلاب هم سنگر انقلاب را ترک و رها نکرد و امام راحل(ره) را تنها نگذاشت و در کمیته‌های انقلاب و فرهنگ و ارشاد اسلامی به اسلام و جامعه اسلامی خدمت شایانی کرد و 13 سال مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بود.
وی تصریح کرد: از نشانه‌های سلوک و رفتار عالی مرحوم حاج حسن مظفری املشی در دوره مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ارتباط عالی وی با اصحاب فرهنگ و هنر و شناسایی و به‌کارگیری افراد فرهیخته اهل فرهنگ و هنر و میدان دادن به آنان بود.
امام جمعه آستانه اشرفیه اظهار کرد: نتیجه دوران طلبگی مرحوم حاج حسن مظفری املشی در حوزه علمیه تهران و فم باعث شده بود که نسبت به مسائل فکری و فرهنگی و اسلامی حساسیت ویژه‌ای داشته باشد و بی‌تفاوت از کنار مسائل عبور نکند.
ساجدی به رویکرد مردمی مرحوم حاج حسن مظفری املشی اشاره کرد و گفت: در کنار مسائل طلبگی و مدیریتی از مردم غافل نبود و در بسیاری از مسائل زمان و جامعه آگاه بود و در عین حال انسانی متدین، روشن بین، بصیر، متواضع و دارای سلوک عرفانی بود.
به گزارش تسنیم، حاج حسن مظفری که در سال 1321 هجری شمسی در روستای جورکاسر از بخش مرکزی املش متولد شده بود؛ صبح دوشنبه 29 آذر 95 در سن 74 سالگی بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و روز بعد پس از تشییع جنازه در قطعه ایثارگران گلزار شهدی املش به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *