ظهر پنجشنبه همایش تجلیل از پیرغلامان بخش مرکزی شهرستان رودسر در مسجد شهدا این شهر برگزار شد.       به گزارش رانکوه نیوز، رئیس تبلیغات اسلامی رودسر با اشاره به نقش مهم پیرغلامان در ترویج و تبلیغ فرهنگ عاشورا، گفت: پیرغلامان امام حسین (ع) نقش مهمی در ترویج و تبلیغ فرهنگ عاشورا دارند و […]

ظهر پنجشنبه همایش تجلیل از پیرغلامان بخش مرکزی شهرستان رودسر در مسجد شهدا این شهر برگزار شد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، رئیس تبلیغات اسلامی رودسر با اشاره به نقش مهم پیرغلامان در ترویج و تبلیغ فرهنگ عاشورا، گفت: پیرغلامان امام حسین (ع) نقش مهمی در ترویج و تبلیغ فرهنگ عاشورا دارند و در حقیقت راویان فرهنگ محرم و صفر هستند.

 

 

حجت الاسلام منوچهر احمدی پور ادامه داد: در این مراسم از ۳۰ پیرغلام حسینی بالای ۶۰ سال تجلیل شد.

 

 

وی الگوسازی برای جامعه به ویژه جوانان مداحی که تازه وارد این عرصه شده اند را از همه‌ترین اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد و گفت: امیدواریم از وجود این پیر غلامان در زمینه شعرشناسی، اخلاق و نوع فعالیت برای مداحان جدید استفاده کنیم.

 

نباید اتصال جامعه با اهل بیت قطع شود

در ادامه امام جمعه رودسر نیز با تأکید بر اینکه پیرغلامان بیرق‌های عزای امام حسین (ع) را با نفس‌های خود زنده نگهداشته‌اند، اظهار کرد: این تجلیل‌ها باید همیشگی باشد و نسل امروز هر چه از دستگاه امام حسین (ع) دارد بواسطه وجود همین پیرغلامان است.

 

حجت الاسلام تقی روحانی با بیان اینکه جوانان باید از پیرغلامان هم در روش خواندن مضامین و اشعار، افزود: نوحه سرایی برای اهل بیت توسط ذاکرین و مداحان باید پر مضمون باشد و تنها سینه زنی اکتفا نشود باید جامعه در برابر این مضامین واکسینه شود.

 

امام جمعه رودسر با تأکید بر اینکه سیر و سیره اهل بیت باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: نباید اتصال جامعه با اهل بیت قطع شود متاسفانه امروز شاهد ترویج شیعه انگلیسی و آمریکایی هستیم که به دنبال تحریف و انحراف در مسیر اهل بیت هستند.

 

روحانی در ادامه با بیان اینکه هنوز بعد از ۱۴۰۰ سال مردم همچنان در یک اجتماع میلیونی فریاد «هل من ناصر ینصرنی» در کربلا سر می دهند، افزود: امروز شاهد حرکت عظیم اربعین هستیم که به برکت خون شهدا، مداحی پیرغلامان و تأکیدات رهبر معظم انقلاب هستیم.

منبع: مهر