مدیر توسعه روابط بین الملل دانشگاه ژنو سوییس و از بنیانگذاران سازمان ایرانگردی و جهانگردی  گفت: هدف ما از طرح گردشگری ۲۰۲۰ اینست که درسال ۲۰۲۰ نمایشگاه گردشگری خلاق درگیلان بسازیم     دکتر طالع در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز ؛ با بیان اینکه شهرستان املش از لحاظ درآمدی بزرگترین چاه نفت است افزود:هدف ما […]

مدیر توسعه روابط بین الملل دانشگاه ژنو سوییس و از بنیانگذاران سازمان ایرانگردی و جهانگردی  گفت: هدف ما از طرح گردشگری ۲۰۲۰ اینست که درسال ۲۰۲۰ نمایشگاه گردشگری خلاق درگیلان بسازیم

 

 

دکتر طالع در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز ؛ با بیان اینکه شهرستان املش از لحاظ درآمدی بزرگترین چاه نفت است افزود:هدف ما از طرح گردشگری ۲۰۲۰ اینست که درسال ۲۰۲۰ نمایشگاه گردشگری خلاق درگیلان بسازیم

 

 

وی با اشاره به اینکه باید از همه پتانسیل ها استفاده کنیم افزود:ما درگیلان اندوخته های پنهانی داریم که میتوانیم از آن اقتصاد بسازیم.

 

طالع  یکی از مشکلات املش را ناشناخته بودن این شهر عنوان کرد و افزود:باتوجه به اینکه ماسوله ۷۰کیلومتر از رشت فاصله دارد ولی ۴میلیون ۲۰۰هزار توریست راسال گذشته درخودجای داده بود.

 

 

این فعال صنعت گردشگری اظهار داشت:روستای امام و بویه املش از خیلی شهرها قوی تر است اما هیچگونه کاری برای جذب مسافر وگردشگری صورت نمی گیرد.

 

دکتر طالع درادامه با بیان اینکه از دو راه می توان پول درآورد که یکی جاذبه های خدادادی کوه ،دریا،جنگل،طبیعت و دیگری آنچیزی که از نیاکان ما به یادگار مانده است می توان درآمدزایی کرد.

 

وی خاطرنشان کرد:خواهشم اینست که اگر سفره کهنه را جلوی توریست میگذاریدایراد ندارد ولی تمیز بگذارید از این طریق مسافر وگردشگر را دلگرم نمایید.

 

 

طالع با بیان اینکه اگر اراده در درون همه شما نهادینه شود افزود:محور توسعه در این شهرستان جذب توریست است واندوخته های پنهان دراین شهر وجود دارد ولی شناخته شده نیست .

 

وی افزود: علت طرح پروژه ۲۰۲۰، بالا بردن عزت وعظمت گیلان را درسطح ملی وکشف کردن اندوخته های پنهان و تبدیل آن به بالفعل است.
دکتر طالع همچنین از راه اندازی مرکز مشاوره وخدمات کار آفرینی استان گیلان خبرداد و گفت: دراین مرکز مشاوره برای ایجاد شغل جوانان از مدیران کل و باتجربه برای مشاوره جوانان که میخواهند شغل ایجاد کنند استفاده خواهد شد.

وی درخطاب به جوانان با بیان اینکه در استان گیلان شغل نداریم ودنبال شغل نگردید افزود:اگرمیخواهید تحول ایجاد کنید باید از پتانسیل های موجود استفاده نماییدو کار بیافرینیدوخلاقیت کار ایجاد کنید.

خبرنگار و عکاس: عزیز عابدی