11:40

1402/09/09

محفل انس با قرآن کریم به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) آستان مقدس امامزادگان ماچیان کلاچای رودسر برگزار شد.

81236500-5821354

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: 32هزار نفر در گیلان طی چهار سال آینده حافظ قرآن کریم می شوند.

 به گزارش صبح رانکوه به نقل از ایرنا ˈمحمد قاسم پور ملومه ˈ شامگاه یکشنبه در مراسم محفل نورانی انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه امامزادگان ماچیان بخش کلاچای شهرستان رودسر که با حضور قاری مصری برگزار شد  از فعالیت بیش از 150پایگاه در زمان حاضر در سطح بقاع متبرکه، حسینیه ها و مساجد استان با مشارکت و حضور اساتید مجرب و دور دیده برای آموزش حافظان قرآن کریم خبر داد.

وی اظهار کرد: طی سالهای 91و 92به ترتیب هشت هزارو 176نفر و 9هزار و 605نفر در سطح استان در این کلاس ها شرکت و حافظ قرآن شدند.

وی اضافه کرد: در سالجاری نیز یازده هزار و 80نفر دیگر نیز در این کلاس ها شرکت داشته و حافظ قرآن می شوند و بقیه نیز طی سال های آتی مشمول این طرح قرار خواهند گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان همچنین از برپایی 9محفل انس با قرآن در قالب طرح ضیافت الهی با حضور قاری مصری عبدالناصر حرک در 9شهرستان گیلان طی روزهای 22تا 24تیرماه جاری و به مدت سه شب خبر داد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های رودسر و املش نیز در ادامه این گفت و گو از برگزاری 15محفل انس با قرآن در سطح بقاع متبرکه این شهرستانها خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین ˈرمضانعلی پاکیزه ˈ گفت: در برخی از بقاع متبرکه نیز این مراسم بصورت خودجوش در حال برگزاری است.

وی اظهار کرد: طی این مدت سه محفل انس با قرآن یکی در صیدر محله رودسر ،دیگری در چابکسر و همچنین یک محفل انس با قرآن در مسجد اعظم املش برگزار شده و بقیه نیز طی ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

وی افزود: در محفل انس با قرآن در شهرستان های رودسر و املش از پنج قاری استانی و حدود 20نفر از قاریان شهرستانی بهره گیری شده است.

وی بیان داشت: برگزاری محافل انس با قرآن با تعامل و همکاری اداره و نهادهایی همچون آموزش و پرورش و سپاه پاسداران و دیگر دستگاه ها برگزار شده است.

حجت الاسلام پاکیزه یادآور شد: هم اکنون در این شهرستان ها یک هزار و 200نفر حافظ کل قرآن هستند که این رقم در سالجاری با 300نفر افزایش به یک هزار و 500نفر خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محفل انس با قرآن کریم به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)با همکاری اداره اوقاف و هیات امنا و مرکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزادگان ماچیان و با حضور خیل عظیمی از مردم برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *