16:45

1403/04/26

محرر: 30 هزار تن برگ سبز چای در چین دوم برداشت می شود

IMG09392303

رئیس سازمان چای کشور از برداشت 30 هزار تن برگ سبز چای در چین دوم در استان های شمالی خبر داد.

به گزارش صبح رانکوه، علی محرر پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارخانجات چایسازی استان افزود: برداشت چین دوم برگ سبز چای در 32 هزار هکتار از باغات گیلان و مازندران تا اواخر تیرماه امسال ادامه دارد.

وی همچنین اظهارداشت: چایکاران در چین اول از اردیبهشت تا اواخر خردادماه امسال 40 هزار تن برگ سبز چای برداشت کردند.

 رئیس سازمان چای کشور گفت: در همین مدت هشت هزار و 500 تن چای خشک در کارخانه های چایسازی گیلان و مازندران تولید شد.

وی در ادامه با تصریح اینکه امسال دولت نگاه ویژه ای به صنعت چای داشته است، اذعان داشت: اقتصاد چای زمانی شکوفا می شود که چای خشک به موقع فروخته شود.

محرر با یادآوری اینکه چای بعد از آب دومین نوشیدنی در ایران است، اظهارداشت: با توجه به جمعیت سالانه بین 100 تا 110 هزار تن چای در کشور به مصرف می رسد.

وی با اشاره به اینکه فرآوری صحیح صنعت چای را شکوفا می کند، افزود: در حال حاضر از مجموع 150 کارخانه چایسازی در دو استان گیلان و مازندران فقط 10 کارخانه چای سبز تولید می کند.

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: برای ترغیب سرمایه گذاران به توسعه فرآوری محصول چای باید حمایت و تشویق های لازم صورت گیرد.

وی در ادامه فراهم سازی بستر فروش چای در سبد کالای خانوار را از راهکارهای مهم تقویت صنعت چای داخلی دانست و یادآورشد: کارخانه داران باید چای خشک با کیفیت تولید کنند تا مردم انگیزه بیشتری برای مصرف چای داخلی داشته باشند./مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *